Рятувальники попереджають українців про лавинну небезпеку у Карпатах.

Також в гірських районах центральної і східної частини Закарпаття існує загроза зсувів снігу на дорогах, а протягом 25-26 травня у високогір'ї Івано-Франківської області зберігається значна сніголавинна небезпека.

Сходження лавин: правила безпеки для туристів

Популярні новини зараз

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

Лавина це маса снігу, що сходить з вершини зі швидкістю від 20 м/с. Причинами сходження лавини можуть стати — землетрус, відлига, тривалі снігопади, коливання повітряних мас, у тому числі і від діяльності людини (феєрверк, залп салютів тощо). Найстрашніше, що може бути для людини, — опинитися в епіцентрі снігової маси, яка поглинає все на своєму шляху, а також бути засипаним товщею снігу, внаслідок того, як лавина вже зійшла.

Найчастішими місцями сходження снігових мас є круті схили, з нахилом більше 30 градусів. Існує ймовірність спаду снігу і при куті 20 градусів. Це трапляється у випадку, якщо схил вільний від кущів та дерев.

Схили з кутом нахилу від 45 градусів взагалі слід оминати. Бувають випадки, коли маршрут проходить саме під таким місцем, і діватися більше нікуди. Тоді проходити небезпечну ділянку слід по одному і обов'язково по гребені хребта.

Якщо на небі світить сонце, вважайте — вам пощастило. Адже у сонячну погоду можна відслідкувати власну тінь, що допоможе уникнути біди. Якщо тінь падає у напрямку схилу, тоді там існує ймовірність танення снігу і, як наслідок, сходження снігових мас.

Якщо під час подорожі Вас застав буревій, краще шукати схованку. Така погода найбільш небезпечна у свої перші хвилини. Варто дочекатися закінчення негоди, а тоді продовжувати мандрівку.

Варто врахувати, що переходи варто робити поки сходить сонце. Адже найменша кількість лавин сходить зранку, більша їх частина припадає на післяобідній та вечірній час.

Бувалі туристи запевняють, що кричати у такому випадку марно. Сніг поглинатиме всі звуки, а марні намагання кричати — всі Ваші сили. Тому їх варто активізувати для можливого власноручного порятунку. При можливості постарайтеся видертися із купи снігу, якщо Вам це не під силу, доведеться чекати підмоги рятувальників. Під час очікування будь-яким способом не засинайте.

Дивіться: У Карпатах група туристів потрапила під лавину

Нагадаємо, продавці ялинок влаштували поножовщину. Як повідомляв "Знай.ua", українського депутата жорстоко зарізали у власному будинку. Також "Знай.ua" писав, стало відомо, які продукти стануть недоступними після Нового Року.