З 1 січня 2019-го заробітні плати працівників освіти виростуть на 9%.
Про це повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Міністр також розповіла, що підвищення зарплат працівникам освіти вже заклали у бюджеті на 2019 рік. Гриневич додала, що ріст зарплат на 9% виглядає зовсім мінімальний, проте саме така сума є максимальної для держави на даний момент.
Більше того вона розповіла, що вчителі можуть підвищити свою зарплатню шляхом набору більшої кількості робочих годин. Наприклад, працювати на 1,5 ставки, і тоді у них, відповідно, збільшиться зарплата.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Варто відзначити, що з січня 2019 року в Україні стартує сертифікація для вчителів. Якщо пройти її успішно, то теж можна розраховувати на підвищення зарплати (20% окладу). Для цього педагогам потрібно здати ЗНО, отримати оцінку свого відкритого уроку і створити електронний портфоліо (провести відеозйомку уроку з описом).
Разом з тим варто відзначити, що пенсійний вік буде підвищуватися разом із зростанням тривалості життя.
Економіст Олексій Случинський відзначає, що зараз в Україні для виходу на пенсію необхідно мати 60 років. Проте тут же, додав, що з нинішніми темпами життя пенсійний вік вже найближчим часом буде збільшений.
"Зараз у людини з мінімальним стажем є право виходу на пенсію при виповненні 60 років. Це досить низький рівень. З огляду на, що ми живемо довше, з часом пенсійний вік буде підвищуватися. Рано чи пізно ми до цього питання повернемося", - сказав Случинський.
Він також відзначив, що влада деяких країн вже задумується над підняттям пенсійного віку, проте офіційно не афішує подібних планів для збільшення власних політичних рейтингів.
"Це дозволяє людям перебудуватися і пристосуватися до нових правил. Україна поки вирішила це питання креативно і, на мій погляд, конструктивно. Проте, це питання ще належить вирішувати в майбутньому", - заявив він.
Нагадаємо, у Гройсмана пообіцяли українським пенсіонерам справжнє пекло.
Як повідомляв "Знай.ua", кияни отримали повністю "оновлені" платіжки.
Також "Знай.ua" писав, що бідність українців показали на прикладі хліба.
З 1 січня 2019 року будуть підвищені пенсії та зарплати Розенко