Міністерство фінансів України підготувало зміни до державного бюджету на наступний рік. Згідно планів відомства, повинні збільшити розмір пенсійних виплат до 10,8 мільярдів гривень, а також додатково виділити 227 мільйонів на доплату за роботу у зоні відчуження.
Водночас Кабмін зменшив видатки на 1,2 мільярди гривень на реформу держуправління.
Також гроші недоотримає програма підтримки тваринництва на майже 1 мільярд та 850 мільйонів заберуть з підтримки фермерства. Варто зазначити, що казна недорахувалася і грошей передбачених за приватизацію державних підприємств.
Попередні розрахунки Мінфіну: основні показники бюджету на 2019 рік
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
У своїх розрахунках Мінфін заклав зростання видаткової частини на 10,9% до 1,094 трлн грн. Доходи, за оцінкою міністерства, трохи перевищать трильйон гривень - 1,008 трлн. У бюджеті-2018 дохідна частина була передбачалася на рівні 917,8 млрд грн.
Ключові параметри: дефіцит - 2,2%, інфляція - 7,4%, зростання ВВП - 3%, середньорічний курс долара - 29,4 грн / $. Мінімальна зарплата з 1 січня 2019 року зросте 3735 до 4173 грн.
Розрахунки міністерства не враховують підвищення цін на газ для населення і можливу заміну податку на прибуток податком на виведений капітал. Потенційно це вплине на збільшення субсидій. У 2019 році уряд планував скоротити цю статтю витрат на 22,4% або на 15,9 млрд грн.
Зміна податкової концепції може спричинити втрати дохідної частини бюджету на рівні 38-45 млрд грн. Чим Мінфін планує компенсувати недостачу поки невідомо.
Поточна версія бюджету не передбачає скорочення соціальних виплат: витрати на фінансування Пенсійного фонду зросли до 166,5 млрд грн, збільшилися також статті стипендій та виплат малозабезпеченим сім'ям. Друга найбільша стаття витрат - обслуговування (але не погашення) держборгу - 145,2 млрд грн, що на 11,5% більше, ніж в 2018 році.
Дивіться: Мінфін хоче змінити державний бюджет України
Нагадаємо, в Україні офіційно запровадили воєнний стан. Як повідомляв "Знай.ua", ВР ухвалила зміни до "Закону про валюту". Також "Знай.ua" писав, Укрзалізниця змінила графік роботи кас на Новий рік та Різдво.