Авдеїв день

2 грудня віруючі християни вшановують пам'ять святого Авдія – одного із дванадцяти малих біблійних пророків. Наші предки вірили, що Авдей (Авдій) протегує домашньому господарству і сімейному благополуччю. Через це святого називали Дбайливцем.

Традиційно в день його іменин люди стукали обухом сокири по всьому дверних косяків і віконних рам — за повір'ям, це перешкоджало злим духам пробратися в помешкання.

Перша неділя Адвенту

Адвент – передріздвяний час, до якого приурочені численні обряди і звичаї. Тривалість Адвенту близько чотирьох тижнів, що включає 4 неділі, іншими словами, 3 повні тижні з додаванням від 1 до 6 днів в залежності від того, на який день тижня припадає Різдво.

Перша неділя Адвенту

Популярні новини зараз

Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Під час Адвенту у храмах віруючі рано вранці служать Святу Месу на честь Пресвятої Діви Марії – «рорату». Символом цієї меси є запалена свічка, яка освітлює шлях тим, що йдуть в церкву до сходу сонця. Щоб свічка не згасла, її поміщають у спеціальний ліхтарик з прозорими віконцями.

Міжнародний день боротьби за скасування рабства

Щорічно 2 грудня багато країн світу відзначають Міжнародний день боротьби за скасування рабства (International Day for the Abolition of Slavery). Він пов'язаний з датою прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами (резолюція 317 (IV) від 2 грудня 1949 року).

Як відомо, боротьба з рабством у світі ведеться з давніх часів. При цьому у світовій історії є ганебні сторінки, коли рабство не просто процвітало, але навіть віталося. І навіть зараз, у наш сучасний час, не дивлячись на те, що рабство заборонено у всьому світі, але воно досі існує, і в його основі, як і тисячу років тому, лежить дискримінація однієї людини по відношенню до іншої.