19 червня відзначається Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту (International Day for the Elimination of Sexual Violence in Conflict).

Ця дата була встановлена ​​резолюцією Генеральної Асамблеєю ООН 19 червня 2015 року з метою залучення додаткової уваги до проблеми сексуального насильства в умовах різних конфліктів: як міжнародних, так і внутрішньодержавних (громадянських воєн), незалежно від того , який характер вони носять: політичний, релігійний чи національний. Дата була обрана на честь ухвалення 19 червня 2008 року резолюції Ради Безпеки, в якій Рада засудила сексуальне насильство як тактику ведення війни і перешкоду на шляху побудови миру.


Термін "сексуальне насильство в умовах конфлікту" охоплює згвалтування, сексуальне рабство, примусову проституцію, примусову вагітність, примусові аборти, примусову стерилізацію, примусові шлюби та будь-які інші зіставні за ступенем тяжкості форми сексуального насильства стосовно жінок, чоловіків, дівчаток чи хлопчиків, які мають пряме або непряме (тимчасове, просторове або причинно-слідче) відношення до конфлікту.

19 червня ООН щорічно звертається до лідерів держав, країн, які втягнені у воєнні дії, до світової спільноти із закликом вести непримиренну боротьбу з сексуальним насильством, спрямувати всі сили на запобігання його проявам. Підкреслюється роль гуманітарних організацій, медиків, адвокатів, миротворців в припиненні практики сексуального насильства на війні, а також допомоги постраждалим від насильства в зоні конфліктів.

А в США щорічно 19 червня у багатьох штатах відзначається День емансипації або День свободи (Freedom Day).

Популярні новини зараз

Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

Взагалі-то, міжнародний День жіночої емансипації відзначається 30 травня. Імовірно, основою свята стало історична подія - саме в цей день в 1431 році було страчено Жанну д'Арк - дівчина, яка перевершила в традиційних "чоловічих" заняттях, війні і дипломатії, багатьох представників сильної статі. Крім того, 30 травня 1932 року в Німеччині був прийнятий закон "Про юридичне становище жінок-чиновників".

Однак в одному з найбільших штатів США – Техасі, вирішили піти "своїм шляхом" і заснували власний День емансипації, який стали відзначати 19 червня. Історичною передумовою для встановлення Дня емансипації послужило звільнення афро-американського населення Техасу від рабства в 1862 році. В даний час, принаймні, зовні ніщо не вказує на те, що права жінок в цьому штаті потребують особливого захисту. Тим більше, що, за даними переписів населення, жінок тут проживає навіть більше, ніж чоловіків.



Як би там не було, 19 червня мешканки штату святкують свою незалежність і рівноправність з чоловіками в суспільному, трудовому та сімейному житті - саме це означає слово "емансипація" в його сучасному значенні.

Свято 19 червня також називають Днем свободи або Juneteenth (від англ. June -июнь і nineteenth - дев'ятнадцятий).

На сьогодні 41 штат США відзначає 19 червня або як державний, або як національне свято. У самому Техасі День емансипації є офіційним державним святом з 1890 року. І, звичайно ж, найбільш активно відзначають День свободи афроамериканці. Вони в цей день влаштовують вистави з елементами традиційної культури, а також танцями і піснями. Взагалі ж в це свято прийнято проводити різні громадські просвітницькі та спортивні заходи, а хтось любить в цей день відпочивати в колі друзів або сім'ї на природі.