Під будівлею українського парламенту звикли до палаючих шин, а ось спалених машин тут ще не було. Зараз - є. Акція евробляхерів спалахнула майже у всіх областях країни. Українці не зупиняються, вони перекривають важливі дороги. Але, як вони обіцяють, це лише квіточки головне - попереду.
Завзятість учасників "ЕвроАвтоСили" нагадує Автомайдан 2013-2014 роки. Тільки ті боролися за ідею, ці - за свої кровні, - пише "kp.ua".
Чого хочуть власники автівок на єврономерах
Власників нерозмитнених автомобілів не влаштовують ті правила, які проштовхують депутати, а саме акцих. При нинішніх законах за вживану автівку потрібно сплатити близько двох тисяч доларів, тобто стільки ж або більше, ніж вона коштує.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Поліція контролює громадський порядок, - сказав "КП" в Україні" керівник прес-служби НПУ Ярослав Тракало. - Якщо будуть порушення, будемо вживати заходів.
І от, вже глава МВС дав розпорядження розігнати "євробляхерів", а якщо ті чинитимуть опір - то можна з ними жорсткіше.
Закон та президент
Демонстранти вимагають, щоб глава країни, якому подадуть документ на підпис, наклав вето.
На думку експерта з безпеки дорожнього руху Володимира Караваєва, ситуація поки що не має виходу. Хоча б тому, що не продумана до кінця.
"Мені здається, все спочатку було організовано так, щоб з'явилося не законне, а політичне рішення - як зривати пломби на газових вентилях. А сама проблема так і зависне, - говорить експерт. - Навіть якщо вікові умови скасують і вартість розмитнення знизиться, незрозуміло, як її проводити. Це рішення намагаються скинути на Кабмін, але механізму немає".
Розмитнювати автомобіль має його власник. У евробляхи він перебуває за кордоном. Якщо дозволяти проводити розмитнення в Україні по довіреності на право водіння машини, то Польща і Литва можуть обуритися: як це так, Україна приймає рішення за їх громадян, це ж порушення міжнародного права!
На думку експерта, наразі авто з іноземною реєстрацією можуть лише переьувати на тимчасовій реєстрації або в режимі транзиту. Але це всього лише проміжне рішення - до врегулювання питання з міжнародним правом.
Нагадаємо, лідер євробляхерів пояснив, за що воюють українці.
Як повідомляв портал Знай.ua, у поліції пояснили, чим для власників євроблях можуть закінчитися акції протетсту.
Також Знай.ua писав про те, що стало відомо про нові ціни на вживані автомобілі.
Дивіться: Бунт власників авто на єврономерах