У середу, 21 листопада, українці відзначають День гідності та свободи, який приурочений до роковин Помаранчевої революції 2004 року і Революції Гідності 2013 року.
13 листопада 2014 року Указом Президента України Петра Порошенка було встановлено свято свободи. Введення пам'ятної дати - це спроба донести майбутнім поколінням українців правдиву інформацію про найважливіші події країни початку XXI століття.
ІСТОРІЯ
Все почалося в день початку Помаранчевої революції 22 листопада 2004 року. Тоді українці вийшли на головну площу країни, проводили акції громадянської непокори і домоглися повторних виборів, коли завдяки фальсифікаціям під час голосування та підрахунку голосів Віктор Янукович випередив Віктора Ющенка.
Через рік, вже у листопаді 2015-го, Віктор Ющенко вперше утвердив свято День Свободи.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Наступним президентом України став Віктор Янукович, який скасував свято і об'єднав його з Днем Соборності Указом від 30 грудня 2011 року.
У листопаді 2013 року українці знову об'єдналися і вийшли на акції протесту. Увечері 21 листопада, на майдані Незалежності почали збиратися учасники мітингу. У цей вечір їх вже було 1500, а до 24 листопада на головній площі країни вже було понад 100 тисяч прихильників євроінтеграції. Також протести пройшли у Львові та Харкові.
Пізніше відбувся страйк студентів, а 29 листопада на Євромайдані відбувся грандіозний мітинг із закликами до відставки уряду і дострокових виборів у парламент.
Кривавою виявилася ніч на 30 листопада. Тоді для того, щоб розігнати майданівців влада застосувала силу. І це був тільки початок. Протести перетворилися з проєвропейських в антиурядові і стали носити більш масштабний характер.
18-20 лютого відбувся пік Революції Гідності. У ці дні відбулися криваві сутички в центрі Києва, підпалили Будинок профспілок і розстрілювали багатьох євромайданівців, які стали Героями Небесної сотні.
Як повідомляв Знай. ua, доктор Комаровський сказав, чому не пробачить політикам ошуканий Майдан. Відомий педіатр зазначив, що ніколи не пробачить обманутого довіри людей.
Також Знай. ua писав, що з нагоди річниці Майдану в Києві зберуть найкращих снайперів країни. Провідні стрілки України змагатимуться за першість.