14 листопада Національний банк України ввів в обіг чотири пам'ятні монети неправильної форми.
НБУ представив колекційні монети шестикутної форми, випуск яких приурочений до 100-річчя Національної академії наук. Про це повідомляє видання "Хвиля", посилаючись на прес-службу регулятора.
Монети "Ера світу", "Ера змін", "Ера технологій" і " «Людина, час, простір" випущені номіналом в 5 грн і присвячені науці. Кожна монета має свій унікальний сюжет.
Пам'ятні монети мають форму гексагона (шестикутника) і виготовлені зі срібла 999 проби. Монети прикрашені тамподруком (кольоровий друк) і локальною позолотою - на кожній монеті вміст золота не менший за 0,0001 г. Маса дорогоцінного металу в кожній монеті становить 15,55 м.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Кожна монета випущена тиражем 4 тисячі штук.
Окремо ці монети не будуть продаватися - лише комплектом з чотирьох різних. Ціна НБУ на цей набір пам'ятних монет становить 2536 грн.
Реалізацію здійснюють регіональні відділи Національного банку і банки-дистриб'ютори - Ощадбанк і Укргазбанк.
Зазначимо, що Національна академія наук веде свою історію з листопада 2018 року, коли відбулися установчі збори Української академії наук. Її першим президентом став Володимир Вернадський. З 1962 року НАНУ очолює Борис Патон.
Назва академії змінювалося чотири рази. У 1918-1921 роках вона була Українською академією наук, в 1921-1936 - Всеукраїнською академією наук, в 1936-1991 - Академією наук Української РСР, В 1991-1993 - Академією наук України, а з 1994 року отримала нинішню назву.
Як повідомляв портал "Знай.ua", з квітня в Україні з'явилися нові монети номіналом в 1 і 2 гривні.
Також "Знай.ua" писав, українцям розповіли, як заробити мільйони на монетах