Кілька десятиліть роботи у пожежній охорони – і над позивним на фронті вже й думати не треба: підполковника цивільного захисту і солдата ЗСУ Сергія Юричка так і прозвали: "Пожежник". Саме він колись "позичив" буржуйку у сепаратистів, аби обігріти наших бійців, а потім не побоявся розповісти про головні проблеми армії – не у тилу, а там, на передовій.
Позивний "Пожежник": без почуття гумору на війні не вижити
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Він пройшов шлях від курсанта Львівського пожежно-технічного училища до керівних посад Управління ДСНС у Закарпатській області. У 2015 році я розірвав контракт у званні підполковника цивільного захисту. Коли був у декретній відпустці по догляду за дитиною, якраз почалася Революція Гідності, на Майдан не піти просто не міг. А потім, як кажуть, "закрутилося":
"Далі були перші поїздки на війну. Щастя, Дебальцеве, потім база "Правого сектора", посилки на фронт... Часу для бізнесових справ уже не вистачало. Я вирішив продовжити службу у ЗСУ. Пройшов медкомісію як майор запасу. Однак мою особову справу з Києва повернули без погодження. І я пішов солдатом у 54-ту бригаду – тому, що тоді там було багато добровольців".
Колеги такого рішення не розуміли, вважали це показним героїзмом. Але зважати на них було нікуди, перекинули 80-ту бригаду разом із "Пожежником" на Світлодарську дугу.
"….вчорашніх добровольців ЗСУ засмоктало, пережувало і виплюнуло. Коли людина перебуває у добровольчому підрозділі – вона бачить насамперед таких самих, як вона. Бачить тих, хто не побоявся взяти до рук зброю та піти воювати. Перебуваючи в армії, людина також бачить тиловика, який краде її тушонку. Перебуваючи на передових позиціях, помічає як про неї "забувають" при розподілі чергової волонтерської допомоги. Бачить нагородження негідних. Або покарання невинних. Велич готичного храму стикається з горизонтом супермаркету. І матеріальне перемагає духовне", - додав Юричко.
Головна проблема української армії, вважає боєць, це передусім кадрова робота і …алкоголізм. Вся відповідальність на командирах частин, а їм зазвичай до цього байдуже:
"Звичайний приклад з життя "Української паперової армії". І на тлі цього всього – безправність людей. Для молодих командирів ця війна є безцінним досвідом. Однак вони не бажають залишатися служити далі. І питання тут не у грошовому забезпеченні, а у ставленні до людей в армії. В умовах сьогодення не тільки солдат, але й офіцер часто є безправною істотою, котра інколи сміє обурюватися чи не погоджуватися зі старшими начальниками. Немає необхідності вигадувати велосипед, коли можна просто застосувати одну з багатьох бухгалтерських програм обліку – і попрощатися з цілою армією дармоїдів. Виконувати їхню роботу можуть дві-три жіночки без зірок полковників. Наслідком цього була б як мінімум велика економія військового бюджету", - підсумував Юричко.
Дивіться: Приходять першими, йдуть останніми – сапери в ЗСУ
Нагадаємо, українцям показали, як працює секретний підрозділ ЗСУ. Як повідомляв "Знай.ua", ЗСУ ухвалили додаткові заходи безпеки в Азовському морі після вторгнення кораблів Путіна. Також "Знай.ua" писав, українська компанія створила новітній бойовий модуль для потреб ЗСУ.