Днями вчені-сейсмологи зробили тривожний прогноз щодо стихійного лиха, яке впевнено насувається на Україну.
Про це пишуть ЗМІ з посиланням на відповідний прогноз сейсмологів.
У повідомленні сказано, що у зоні ризику опинилося Закарпаття, яке уже найближчим часом може сколихнути глобальний землетрус, адже цей регіон входить до зони сейсмічної активності.
"Безумовно, є причина для хвилювань, оскільки якщо ми подивимося на карту сейсмічного реагування на території України, то там показано, що на Закарпатті можуть бути глобальні землетруси. Вони вже і були. Місцеві ефекти навіть досягали 8 балів", — розповів заступник директора Інституту геофізики НАН України Олександр Кендзера.
В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Геофізик пояснив, що Закарпаття належить до сейсмоактивного поясу нашої планети, тому землетруси вірогідні з високою імовірністю. Однак ніхто не може сказати, чи дійсно вони будуть і якої сили.
"Прогнози помилкові навіть на одну годину, на один день або місяць. Чим більше років, тим, звісно, відповідальність менша, бо невідомо, що за той час станеться. Прогнозувати час, силу і місце потужних землетрусів на даний час не вміє ніхто. Але інформація про те, що на Закарпатті були раніше землетруси, що вони можуть бути тепер, безумовно, правильна", — наголошує Кендзера.
Однак для того, щоб землетрус не завдав серйозних наслідків, сеймолог радить дотримуватися норм будівництва у сейсмічно-небезпечних регіонах України, тоді коливання не завдадуть значної шкоди навколишньому середовищу на людям.
"Знаючи, як коливатимуться ґрунти під час землетрусу, можна будувати такі будинки, які будуть і дешевими, і сейсмостійкими", — резюмував науковець.
Нагадаємо, Україні загрожує серйозний землетрус в найближчі 10-20 років.
Сейсмологи припускають значні руйнування і шкоду, жителям Закарпаття рекомендують перебиратися хоча б на час в більш безпечні регіони. Такі висновки фахівці зробили, вивчивши архівні дані. Згідно з отриманою інформацією, потужні підземні поштовхи стрясають Україну (зокрема, Закарпаття), кожні 100-120 років, останнім було зафіксовано в 1908 році.
Як писав раніше Знай.ua, вночі 4 листопада в Іонічному морі, біля берегів Греції сталися три потужні землетруси. Всі три поштовху з різною амплітудою трапилися протягом півгодини.
Також Знай.ua писав про те, що у п'ятницю ввечері, 2 листопада, у США в місті Балтімор сталося часткове руйнування сортувального центру Amazon.