Справжніх причин замаху на українську активістку Катерину Гандзюк, яка померла в Києві 4 листопада, може бути тільки дві - гроші чи влада. Або вона не давала комусь заробляти, або використовувати (отримати) владні повноваження в обхід закону.
Про це заявила юрист-кримінолог Ганна Маляр на своїй сторінці в соцмережі Facebook, аналізуючи злочин.
Експерт зазначила, що до використання сірчаної кислоти могла спонукати хвора фантазія, яка говорить про глибоку неприязнь чи образу. Однак побутова неприязнь у даному випадку виключається, так як для побутової ситуації організаційний процес виглядав занадто масштабним.
Крім того, у зв'язку з цим первинна кваліфікація злочину місцевою поліцією (хуліганство) виглядає, як спроба зам'яти справу, впевнена Маляр.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
«Навіть було знайдено козла відпущення, якого за рішенням суду взяли під варту. Ніхто не знав, що злочин отримає такий резонанс», - написала експерт.
При цьому юрист-кримінолог називає дивним вперте мовчання затриманих фігурантів справи, серед яких є як виконавці, так і організатор. Таку завзятість Маляр пояснює тим, що замовник або замовники має можливість впливати на дії підозрюваних.
«Крім того, припускаю, що це непростий замовник (або замовники), адже в інакше вже давно, при такому резонансі і ризику соціального напруження, було б названо ім'я», - підкреслила Маляр.
Як повідомляв портал Знай.uа, Антона Геращенка запитали, чи вважає він правильним, щоб Арсен Аваков і Юрій Луценко подали у відставку після смерті облитою кислотою Катерини Гандзюк.
Також портал Знай.uа писав, що активісти зібралися під будівлею МВС в Києві та висловили правоохоронцям жорстку позицію щодо об'єктивного розслідування справи замаху на Катерину Гандзюк.