У зв'язку з тим, що борг за зарплати в Україні зріс на 6,5%, Міністерство соціальної політики хоче дозволити не працювати в разі невиплати зарплати компанією.
Цю інформацію повідомляє Радіо НВ.
У відомстві вже підготували законопроект, згідно з яким, якщо роботодавець порушує терміни видачі зарплати, він зобов'язаний сплатити працівнику пеню у розмірі облікової ставки Нацбанку за кожен день затримки. Зараз вона становить 18%.
Також працівникові повинні виплатити відшкодування в розмірі трьох середньомісячних зарплат.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин розповів, що якщо роботодавець не розраховується з працівником, то працівник ніби надає йому кредит на суму невиплаченої зарплати. І на роботодавця нараховується процентна ставка Нацбанку пеня за прострочений платіж. Втім сам механізм, як це буде враховуватися, на сьогодні не розроблено.
На думку юриста Лаврентія Царука, затримки з виплати зарплати отримали велике поширення, і це вже вважається нормою.
"Мене турбує те, що й досі серйозна відповідальність була передбачена за затримку виплати зарплат. Незважаючи на ці штрафи, це питання продовжує бути актуальним. Можливо, спочатку потрібно було розібратися, чому не спрацювали ті санкції, які вже є в українському законодавстві"
Зараз проект представлений на обговорення. У разі прийняття він буде відповідати Конвенції Міжнародної організації праці та забезпечувати конституційні гарантії працівників на отримання належних їм коштів по оплаті праці, переконані його автори.
Нагадаємо де в Україні можна отримати зарплату вище середньої.
Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", роботодавців змусять оплачувати прогули працівників.
Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, як цілком законно зменшити оплату за тепло.