У новому законопроекту чиновники пропонують звільнити від відповідальності людей, які прогулюють роботу. Більше того, тепер є можливіть за це ще й отримувати зарплатню. Закон буде стосуватися тільки тих працівників, яким затримують виплати роботодавці.
Про це повідомили представники Міністерства соціальної політики.
За новим законом в обов'язки будуть входити виплата від 1/3 окладу за той час, коли співробітник "прогуляв", і 18% пеня на затриману плату.
Це стосується тих співробітників, яким затримують зарплати 15 днів та більше.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Пеня за затримку зарплати
За словами представників міністерства, законопроект отримав назву "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну і в повному обсязі виплату заробітної плати у разі неплатоспроможності роботодавця".
Крім того, він надає право працівнику тимчасово припинити виконання роботи у разі затримки виплати зарплати (на термін більше 15 днів), а також зобов'язує роботодавця виплатити працівникові компенсацію у розмірі трьох середньомісячних заробітних плат (за останні 12 місяців), у разі порушення справи про банкрутство роботодавця або припинення трудового договору у разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи.
Нагадаємо, українцям повідомили, які штрафи чекають тих, хто відмовляється оформляти на роботу "за трудовими".
Як повідомляв раніше Знай.ua, у 2019 році передбачено одноразове збільшення мінімальної зарплатні. Українці вже з січня можуть розраховувати на мінімальну суму в 4 170 грн.
Також Знай.ua писав, що в україні ухвалили закон про банкрутство фізосіб. Тепер в українців є можливість уникнути сплати непідйомних боргів по кредитах, пройшовши процедуру банкрутства.
Дивіться: Працевлаштування в Україні. Як не залишитись без роботи