У четвер, 1 листопада, багато протестантів і католиків відзначають День всіх святих - свято вищого рангу серед інших католицьких урочистостей. В іншому світі його знають як Хелловін.
День всіх святих нерозривно пов'язаний з іншим святом, яке відзначається 2 листопада, — День поминання покійних, або День всіх душ. У ці два дні католики традиційно відвідують могили родичів, влаштовують панахиди, ходять в церкву на урочисті меси.
День всіх святих є і у християн, але відзначається він у 8 неділю після Великодня, через тиждень після Дня Святої Трійці. В українській греко-католицькій церкві День всіх святих святкується двічі – і 1 листопада, і влітку.
У християнського свята більш давні язичницькі корені. Кельтські племена святкували 1 листопада Новий рік, а переддень його називався Самайн. Раніше вірили, що цей день відрізняється особливим магічним значенням: у цей день все потойбічні сили, духи померлих людей і магічні істоти можуть приходити у світ живих.
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Замість язичницьких вірувань прийшло християнство, але традиції свята залишилися. А спотворена староанглійська назва свята All hallow ees (Меса всіх святих) стало загальновідоме слово «Halloween», Хеллоуїн.
Зараз всіх святих поминають в цей день не тільки католики, але і багато християн протестантських конфесій. Як і в наступний за ним День всіх померлих вірних, прийнято відвідувати кладовища, згадувати померлих родичів і молитися про майбутнє загальне воскресіння.
Нагадаємо, під кінець року на українців чекають додаткові вихідні.
Як раніше повідомляв "Знай.uа", щоб добре відсвяткувати новий 2019-й рік, у Києві планують створити дві великі локації.
Також "Знай.uа" писав про те, що з 2017-го року Україна офіційно святкує католицьке Різдво.