Останнім часом новинка для новонароджених - бебі-бокси заполонили не лише рекламний простір, а й все частіше обираються як безпечна альтернатива звичайним дитячим ліжкам, візочкам та плетеним колискам. Але чи дійсно це безпечна заміна?
Молодим мамам у Шотландії та деяких регіонах Англії видають картонні коробки з одягом та ковдрочками для немовлят. Самі коробки можна використовувати як ліжечка. - пише ВВС.
Крім того, в Україні також ввели таку практику.
Королівський Коледж Акушерства хоче запровадити цю схему по всій Великій Британії, адже на їхню думку, вона дає шанс на "рівноправний початок життя".
В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Проте експерти занепокоєні тим, наскільки безпечно немовлятам спати у цих коробках.
У листі до BMJ професор Пітер Блер разом з колегами заявляє про те, що картонні коробки можна використовувати як ліжечка тимчасово і лише за крайньої потреби, якщо немає іншого вибору.
Коробки разом з матрацами видають кожній майбутній мамі в Фінляндії з 1930-х років.
У нашій країні у 2018 році також започаткували таку традицію. Молодим батькам протягом 30 днів від народження малюка доставляють бебі-бокс з необхідними речами.
У Королівському коледжі кажуть, що завдяки коробкам можна зменшити кількість випадків, коли діти сплять на таких небезпечних для них поверхнях, як диван або софа.
Також завдяки коробкам у них буде менше шансів опинитися на одному ліжку із батьками, які палять, вживають алкоголь або наркотики.
"Докази про ефективність бебі-боксів все ще обговорюють. Проте ми знаємо, що вони забезпечують всіх батьків необхідним набором речей, щоб дати новонародженому малюкові найкращий старт у житті", - говорить прелставник Королівського коледжу.
Як повідомляв раніше Знай.ua, батькам розповіли, як отримати бебі-бокс після народження дитини.
Також Знай.ua писав, що в Україні змінили правила призначенні "дитячих грошей".
Дивіться: Бебі-бокси в Україні. Що покладуть до пакунка малюка