При прийомі на роботу в Україні все частіше перевіряють потенційних співробітників на детекторі брехні.
Послугами поліграфологів сьогодні користуються не лише приватні компанії, але і держструктури. Деякі з них навіть закуповують власні поліграфи і навчають перевіркам персонал.
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) використовують поліграф при наборі кадрів з моменту створення відомства. Проводили масові перевірки своїх співробітників і в МВС. А зараз цим питанням спантеличені у Центрі забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генерального штабу ЗСУ.
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Так, згідно з оприлюдненою в системі ProZorro інформації, на початку жовтня Центр оголосив тендер на закупівлю двох комплектів поліграфів. Витратити на них в Міноборони планують більше півмільйона гривень.
На днях філія "Центр сервісного забезпечення "Укрзалізниці", слідом за придбанням поліграфа вже другий раз замовив навчання поліграфолога для роботи з пристроями. А наприкінці минулого року детектором брехні обзавелися в Київському науково-дослідному інституті судових експертиз Мін'юсту України, який за 82 тис. грн купив собі український апарат "Рубікон".
За словами експертів, поліграфи дозволяють визначити достовірність даних, які шукач вказує в резюме, чи анкети, чи не приховує він причини відходу з попереднього місця роботи, кримінальне минуле. З'ясувати факти крадіжки, слива конфіденційної корпоративної інформації, пристрасть до азартних ігор, алкоголю і багато іншого, що кандидат побажав би приховати.
Найчастіше поліграфом користуються представники великого і середнього бізнесу. У першу чергу таку перевірку проходять кандидати на матеріально-відповідальні посади: фінансисти, бухгалтери, топ-менеджери. Причому стосується це не тільки кандидатів на управлінські посади з високими зарплатами, але і тих, хто претендує на невеликі і середні позиції.
Нагадаємо, робот Софія назвала наступного президента України.
Як раніше повідомляв портал "Знай.uа" зарплата робітників в Україні реально залежить від пошуку роботи.
Також Знай.uа" повідомляв, що опубліковано рейтинг найкращих країн для роботи.