Вона пройшла крізь Революцію Гідності, кривавий 2014 рік, відмовилася від усього заради своєї країни: від родини, роботи та планів на майбутнє. В лавах "Української добровольчої армії" снайперка Олена Білозерська – справжня легенда, адже за своїми здібності нічим не поступається чоловікам.
Білозерська про Майдан, Донбас та добровольців
З грудня 2016 року - боєць УДА Дмитра Яроша.
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"У жінок на війні однозначно психологічна витримка більша, ніж у чоловіків. Я бачила хлопців в істериці після бою і тих, які лякалися і втікали, але жодного разу я не бачила жінку в істериці від виду крові, загиблих тощо. Найбільший страх у своєму житті я пережила саме під час Майдану, а не на сході", - запевняє вона в коментарі "Цензор.нет".
Киянка за походженням, вона навіть подумати не могла, що студентські роки не принесуть очікуваної праці, а навпаки, доведеться дізнатися історію своєї країни просто під кулями. В "націоналізм", як поняття, вона, до речі, не дуже вірить: каже, що не бачила жодного яскравого прикладу тому.
Після першого Майдану (Помаранчевої Революції) вона почала писати книгу про Другу Світову війну. Тоді це були тільки матеріали для особистого архіву.
"Я обожнюю бути свідком подій. Завжди кажу, що моя місія в цьому світі – свідок. Найбільший страх у своєму житті я пережила саме під час Майдану, а не на сході. І відчула я його навіть не тоді, коли опинилася в епіцентрі подій 18 лютого, а коли вийшла з нього. Я, хитаючись, ішла по Богдана Хмельницького додому, бо вся техніка була розряджена, а я сама ледь трималася на ногах. Багато хто зараз вважає мене крутим снайпером, хоча я думаю, що вчитись мені ще довго. Я бачила хлопців в істериці після бою, і тих, які лякалися і втікали, але жодного разу я не бачила жінку в істериці від виду крові, загиблих і так далі", - додала вона.
Білозерська впевнена: зброя в руках жінки – це вже величезний страх та відповідальність. Адже не важливо, вбила ти когось, чи ні, можна навіть не встигнути вчасно зорієнтуватися:
"Найважче на війні – це гризня між своїми, а всі інші мої "важко" як бійця пов’язані не з моральними, а з фізичними речами. Хоча я і до мозку кісток цивільна і після війни я б не хотіла йти на військову службу, проте воювати зараз – це мій обов’язок. Я не сприймаю людей, які не воюють або не допомагають армії в такий період", - підсумувала снайперка.
Дивіться: Олена Білозерська про війну на Донбасі, УДА та Революцію Гідності
Нагадаємо, Україна запроваджує додаткові заходи захисту після втручання російського флоту в Азовське море.
Як повідомляв Знай.ua, російська авіація та флот під прикриттям намагаються влаштувати масові провокації під час військових навчань НАТО. Також
Також Знай.ua писав, ЗСУ дозволили відкривати вогонь на ураження при найменшій загрозі особовому складу.