У четвер, 11 жовтня, в Стамбулі відбулося засідання Вселенського патріархату, під час якого обговорювалася можливість надання Українській православній церкві автокефалії.

Повний текст рішення синоду на своїй сторінці в Facebook публікує Євстратій Зоря - речник Київського патріархату.

"Під головуванням Його Всесвятості, Вселенського Патріарха, Святий і Священний Синод зібрався на чергове засідання з 9 по 11 жовтня 2018 року для вивчення і обговорення питань порядку денного.

Священний Синод докладно і довго обговорював церковнe справe України у присутності Його Преосвященства Архієпископа Данила Памфильського і Його Преосвященства Єпископа Іларіона Едмонтонського, патріарших Екзархів в Україні, і ухвалив після розширеного обговорення такі рішення:

Популярні новини зараз

Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Показати ще

1) Підтвердити вже прийняте рішення про те, щоб Вселенський Патріархат приступив до надання автокефалії Церкви України.

2) Відновити на сьогоднішній день Ставропігію Вселенського Патріарха в Києві, одну з його багатьох ставропігій в Україні, які там існували.

3) Ухвалити та розглянути прохання про апеляцію від Філарета Денисенка, Макарія Малетича та їхніх послідовників, які опинилися у схизмі не з догматичних причин, згідно з канонічними прерогативами Константинопольського патріарха отримувати такі звернення від ієрархів та інших священнослужителів з усіх автокефальних Церков. Таким чином, згадані вище особи були канонічно відновлені у своєму єпископському або священицькому сані, також було відновлено спілкування їхніх вірних із Церквою.

4) Скасувати зобов'язання Синодального листа 1686 року, виданого у зв'язку з обставинами того часу, яке надавало в порядку ікономії право Патріарху Московському висвячувати Київського митрополита, обраного собором духовенства і віруючих його єпархії, який повинен згадувати Вселенського Патріарха як свого Першоієрарха у кожному богослужінні, проголошуючи і підтверджуючи свою канонічну залежність від Матері-Церкви Константинополя.

5) Звернутися до всіх залучених сторін із закликом утримуватися від захоплення церков, монастирів та іншого майна, а також від будь-яких інших насильницьких дій і помсти, аби перемагали мир і любов Христа.

Вселенський Патріархат, 11 жовтня 2018 року

головний Секретаріат

Святого і Священного Синоду".

Нагадаємо, церковний мир між Україною і Росією можливий.

Як повідомляв раніше "Знай.uа", днями голова відділу зовнішніх церковних зв'язків МП митрополит Волоколамський Іларіон відзначився скандальною заявою про автокефалію УПЦ.

Також "Знай.uа" писав про те, що в Стамбулі пройшов триденний Синод Вселенського патріархату, який обіцяє стати історичним для України.