Інші назви свята:

  • «Пташина Костка»,
  • «Пташине голосіння»,
  • «Євфимія-Всехвальна»,
  • «Всехвальна»,
  • «Людмила».

Історія свята

Євфимія жила в Халкідоні в 3-4 століттях і народилася в сім'ї християн. Але тоді були гоніння на християн, постраждала і Євфимія. Її піддали тортурам, але з Божою допомогою вона не отримала шкоду, тому її кинули до диких звірів. І звірі теж пощадили християнку. Тоді її покликав до себе небесний голос і вона розлучилася з життям. Її тіло забрали батьки і поховали в околицях міста.

Традиції та обряди

Сьогодні на Русі проводили дивний обряд ворожіння по кісточках спійманих птахів, так дізнавалися якою буде зима. Якщо жиру багато наросло на кістках качки або глухаря - то будуть дуже сильні морози взимку. Тому свято ще називали Пташиною кісткою. Були й інші прикмети. Наприклад, якщо в цей день сухо і тепло, то зима буде м'якою, а прийде пізно. Якщо був грім - то снігу взимку не буде.

Популярні новини зараз

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Показати ще

Заготівля капусти на зиму тривала. Зазвичай її квасили. Це було прекрасне і корисне доповнення до столу. До неї додавали яблука, буряк моркву, брусницю та журавлину. Варіантів було багато. Особливо її любили їсти взимку.

Ще була одна назва для свята - Пташине голосіння - тобто, коли співають перелітні птахи, які залишають рідну землю. Тому є повір'я, що дівчина, яка народилася в цей день, буде мати особливо співучий голос. Вона ж буде першою заспівніцею на весіллях і посиденьках, які як раз починалися в цей час.