Інші назви свята:
- «Воздвиження»,
- «Вздвиження день»,
- «Вирій»,
- «Ставрів день»,
- «Треті Осенини».
Історія свята
Це церковне свято, яке встановили в пам'ять знайдення Хреста. Це сталося в Єрусалимі в 4-му столітті. Переказ свідчить, що його знайшла мати Костянтина Великого, імператора, яку звали Оленою. Вона організувала розкопки, під час яких виявили печеру Гробу Господнього, а поруч ще й три хрести. Тільки диво допомогло пізнати той хрест, на якому був розп'ятий Ісус - жінка доторкнулася до нього і отримала зцілення.
Традиції та обряди
Спочатку люди відправлялися до церкви, а вже потім займалися іншими справами. Воздвиження називали взрушення. Ці слова означали якийсь рух або зміну: «Прийшло Взрушення - каптан з шубою зрушився».
Сьогодні закінчували роботи в полі, поки заморозки були несильні і садили яблуні зі смородиною. День був пісним. Люди вважали, що «хто на Воздвиження поститься, тому сім гріхів проститься». А так як в цей час збирали капусту, то вона і була основою для всіх страв дня. Її ж і заготовляли на зиму.
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
У цей час якраз були дівочі вечірки і дівчата читали замов перед посиденьками сім раз, щоб в неї закохався хлопець, якого любить вона.
Щоб захистити будинок, близьких і тварин, на будинку малювали хрести за допомогою крейди, сажі вугілля, часнику або крові тварини. Також або дерев'яні хрести, або зроблені з гілок горобини, розвішували в засіках і в яслах. Це захищало від нечисті.
Але сьогодні не починати нічого нового, щоб справа не пішла прахом. А також не ходили в ліс. По-перше, Лісовик оглядає своє царство, по-друге, змії можуть вкусити, які саме шукають нору для зимової сплячки. І з лісу можна вже ніколи і не вийти, по кожній причини.