Мало не щороку Україна втрачає космічні суми з державного бюджету через сумнівні схеми несплати податків. Загальний обсяг сягає 750 мільйонів євро – принаймні, такі результати досліджень фракції Лівих та скандинавських Зелених у Європарламенті, результати якого опинилися у розпорядженні німецького видання Spiegel Online.
Тіньова економіка: скільки втратила Україна?
За даними експертів, в період з 2015 до 2017 років "недооцінили" експорт залізної руди з України – не менше, ніж на 20 %. Така ж ситуація і з виробництвом сталі та продуктами сільського господарства, котрі потрапляють під незаконні схеми.
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Зачепили "тіньові оборудки" також інші прибуткові галузі, зокрема гірничу промисловість, з чого фахівці зробили невтішний висновок: приховування прибутків за кордоном коштує Україні приблизно три мільярда євро. Таким чином недонадходження податків до бюджету України щороку сягає 750 мільйонів євро.
Серед найпопулярніших методів ухиляння від сплати податків – так звана "трансферна" ціна: фірми з країни з більш високими податками, наприклад України, продають свою продукцію до відділів тієї ж самої компанії, однак в країнах з нижчими податками за ціною нижчою за ринкову. У підсумку компанія надає меншу суму прибутку до оподаткування в Україні.
Автори дослідження наголошують: така ситуація не припустима, з огляду на те, скільки фінансової допомоги від ЄС отримала Україна, починаючи з 2014 року – понад 11 мільярдів євро, в той же час річний економічний борг вже дотягнув до позначки 92 мільярди євро.
При цьому від корупції на українській митниці держава втрачає до 4,8 мільярда доларів США на рік, а це приблизно десята частина від надходжень до державного бюджету, яка удвічі більша за суму кредитів від МВФ, ЄС та Світового Банку.
Дивіться: урядовці домовляються з МВФ про підвищення ціни на газ для українців
Нагадаємо, МВФ пояснив, що буде з економікою України до 2023 року.
Як повідомляв Знай.ua, українські винахідники Олексій Жоголєв та Володимир Павлов спроектували та зібрали розумні лічильники smart-MAC.
Також Знай.ua писав, Україну атакував банківський вірус.