Саркофаг на Чорнобильською атомною електростанцією (ЧАЕС) отримав "нове життя" – у мережі офіційно запустили додаток доповненої реальності "Арка AR".


Він дозволяє побувати від новим безпечним конфайнментом і детально роздивитись конструкції Арки та об’єкта "Укриття" на смартфоні, повідомляє Державне агентство України з управління зоною відчуження. За допомогою новинки можна роздивитися абсолютно всі деталі до розмірів виставкового стенду.

Арка у Чорнобилі


Завантажити додаток можна в App Store і в Play Market, лля коректної роботи додатку слід завантажити Image Target, роздрукувати його або відкрити на будь-якому іншому пристрої та навести камеру свого смартфона на зображення.


Чорнобильська арка

Популярні новини зараз

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Арка у Чорнобилі


Вона накриває "саркофаг" 4-го блока Чорнобильської АЕС, споруда унікальна не лише через те, що створена у несприятливих радіаційних умовах, але й завдяки тому, що має гігантські розміри, для її зведення застосовувалися унікальні технології, до того ж тут будуть встановлені унікальні системи і обладнання.

Арка у Чорнобилі


Розміри Арки – близько 100 метрів заввишки, 260 метрів завширшки та 165 метрів довжиною (за матеріалами ЄБРР), при спорудженні конструкцій використовується болтове з’єднання між сегментами, які утворюють арочне склепіння. Усього буде використано п’ятсот тисяч болтів.

Арка у Чорнобилі


Висоту арочного склепіння НБК можна порівняти з висотою відомої Статуї Свободи в США, кількість металу, що його використають для зведення Арки, майже утричі перевищить кількість сталі, витраченої на будівництво Ейфелевої вежі у Парижі.

Арка у Чорнобилі

Металевий каркас і обшивка арки важитимуть близько 25 тисяч тонн, що приблизно відповідає вазі конструкцій колись секретного радара, розташованого у селищі Чорнобиль-2.

Арка у Чорнобилі


Крани Арки обладнані спеціальною платформою, призначеною для розбирання "саркофага" (демонтажу нестабільних конструкцій). Платформа обладнана спеціальним маніпулятором для демонтажу конструкцій.

Арка у Чорнобилі

Арка у Чорнобилі


Дивіться: Чорнобиль: європейська арка над радянською спадщиною


Нагадаємо, неподалік від Хмельницького натрапили на транспортний контейнер з радіоактивною речовиною, небезпечну знахідку одразу передали на тимчасове зберігання до місцевої АЕС.
Як повідомляв Знай.ua, у мережі показали жахливі наслідки Чорнобильської катастрофи, про які всі мовчать.
Також Знай.ua писав, Хмельницька АЕС ризикує повторити долю Чорнобиля.