Рівно 18 років тому, 16 вересня 2000-го зник український журналіст Георгій Гонгадзе. На початку листопада в Таращанському лісі, в 70 км від столиці знайшли його обезголовлене тіло, а череп взагалі виявили за 9 років після вбивства, на Київщині.
Вбивство Гонгадзе: справа, в якій не поставили крапку
Як і очікувалося, цей гучний випадок викликав широкий резонанс, при чому не тільки в Україні, а й за її межами. Під час масових протестів люди звинувачували у всьому Леоніда Кучму, котрий на той час займав посаду президента, вимагали його негайної відставки.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Пізніше винуватцем визнали екс-генерала МВС Олексія Пукача. Його розшукували починаючи з 2005 року, а у 2013-му засудили до довічного ув'язнення. На допиті чиновник не приховував: Гонгадзе він справді вбив.
Такий наказ нібито віддав тодішній міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко. Щоб приховати докази Пукач викинув сумку Гонгадзе в озеро біля Південного моста в Києві, а мобільний телефон - в водоймище Русанівського каналу поблизу столичного готелю "Славутич".
На службовому автомобілі вивіз тіло до лісосмуги відрубав голову сокирою і закопав у різних частинах лісу.
З ймовірно причетних до справи Гонгадзе в живих залишилися тільки Литвин і Кучма. За кілька років все керівництво МВС померло через хворобу або нещасні випадки.
У спортивному літаку, якраз у день зникнення Георгія, розбився заступник міністра МВС Леонід Бородич, у генерала МВС Юрія Дагаєва обірвався тромб, керівник апарату МВС Едуард Ферре впав у кому і помер, застрелився міністр Юрій Кравченко. Досі справу так і не закрили, не знайшли і замовників.
Чотири роки тому ГПУ переглянула справу і відновила досудове розслідування. Мати Георгія до кінця життя не вірила, що знайдені останки належать синові. Вона померла в 69 років 30 листопада 2013 року.
Георгія поховали лише 22 березня 2016 року, йому присвоїли звання героя України. Але ця справа стала безперечно одним із найбільш суперечливих скандалів з часів Незалежності, крапку в ній досі ніхто не поставив.
Дивіться: Георгій Гонгадзе: яким був і чого прагнув
Нагадаємо, Саакашвілі знайшов спільні риси у справах Ноздровської та Гонгадзе.
Як повідомляв Знай.ua, на Донбасі вбили брата Георгія Гонгадзе.
Також Знай.ua писав, у МВС пояснили, як просувається розслідування у справі вбивства Шеремета.