З початку року в Україні змінилися правила нарахування пенсійних виплат та трудового стажу. Відповідно до статті 26 ЗУ " Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", пенсії призначатимуть від 60 років при наявності 25 рокі стажу.
Трудовий стаж в Україні можна купувати
З огляду на те, що необхідна кількість років для виходу на пенсію буле найближчим часом тільки збільшуватися (до 35-ти у 2028 році), то українці можуть скористатися можливістю "докупити" час, якого не вистачає для заслуженого відпочинку.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
На даний час мінімальний страховий внесок становить 704 гривні на місяць - 22% від мінімальної зарплати в 3200 грн, але для покупки стажу ця сума множиться на 2, в підсумку, місяць стажу обійдеться українцям у 1408 гривні, а за рік стажу доведеться віддати 17 тисяч гривень.
Купити стаж – справа не з дешевих, тим паче, що в нашій країні для літніх людей це взагалі непідйомні суми.
Саме поняття "страховий стаж" з'явилося у країні з 1 січня 2004 року і замінило таке поняття, як "трудовий стаж". Але не всі записи в трудовій книжці про роботу людини відповідають її страховому стажу.
Якщо вам потрібно, аби робочий місяць зарахували до страхового стажу, повинні сплатити до Пенсійного фонду мінімальний страховий внесок – 704 гривні.
Якщо весь час ви працювати тільки на мінімалку, то тоді страховий стаж буде нараховуватися не за місяць, а тільки за ті дні, за які були сплачені страхові внески.
Відпустка по догляду за дитиною також зараховується до страхового стажу, а от служба в лавах ЗСУ – ні.
Якщо ви вчилися у ВНЗ до 2004 року, цей період автоматично зарахується вам в трудовий і страховий стаж. А ось все, хто вчився пізніше, таких привілеїв не отримають, весь трудовий стаж, який був отриманий до 1 січня 2004 року, буде зараховуватись як страховий.
Тобто, страховий стаж залежить не від кількості відпрацьованих днів або місяців, а від того, чи була заплачена потрібна сума внесків до Пенсійного фонду, яка знімається з заробітної плати при офіційному працевлаштуванні.
Дивіться: в Україні тепер можна "купувати" стаж для пенсії
Нагадаємо, Німеччина спростила процедуру працевлаштування для українців.
Як повідомляв Знай.ua, економіст пояснив наслідки нового кредиту МВФ для України.
Також Знай.ua писав, НБУ повідомив про рекорди на валютному ринку.