У вівторок, 11 вересня, в Україні почав діяти закон, згідно з яким правоохоронці зможуть вирішувати проблему домашнього насильства в кожному окремому випадку за лічені хвилини.
Про це на своїй сторінці в Facebook пише уповноважена з гендерної політики, відповідний наказ підписали в Міністерстві внутрішніх справ. Так, якщо поліцейські, які приїхали на виклик, фіксують, що кривдник несе реальну загрозу життю або здоров'ю іншої людини, вони можуть винести терміновий заборонний припис.
"Припис виноситься за заявою потерпілої особи, а також за власною ініціативою працівника уповноваженого підрозділу поліції за результатами оцінки ризиків. При вирішенні питання про винесення розпорядження пріоритет віддається безпеки постраждалої особи. Зазначена вимога поширюється також на місце спільного проживання (перебування) особи потерпілого і кривдника незалежно від їх майнових прав на відповідне житлове приміщення", - пише вона.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Згідно з приписом правоохоронці можуть:
- зобов'язати покинути місце проживання (перебування) потерпілої особи;
- заборонити входити і перебувати у місці проживання (перебування) потерпілої особи;
- заборонити будь-яким способом контактувати з постраждалою особою.
"З сьогоднішнього дня правоохоронці, які приїжджають на виклик вчинення домашнього насильства, зможуть потурбуватися про безпеку жертви, відразу виписавши кривдникові термінове розпорядження. Таке розпорядження накладає на правопорушника зобов'язання залишити місце проживання (перебування) потерпілої особи; містити заборону на вхід і перебування в цьому місці; а також забороняє кривдникові будь-яким способом контактувати з потерпілою особою", - написала заступник міністра МВС Тетяна Ковальчук.
Вона зазначила, що зміни, прийняті в Кримінальний та Кримінально-процесуальний кодекси, кардинально змінять підхід до проблеми насильства і тим самим полегшать виконання положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильства.
Нагадаємо, Міносвіти розглядає можливість введення обов'язкового тестування з математики в рамках зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) в 2021 році.
Як повідомляв портал "Знай.uа", в Києві школяр влаштував розправу над вчителькою на очах у дітей.
Також "Знай.uа" писав, на святкових лінійках у різних містах України помітили багатьох політиків, які забули, що такі візити можна вважати порушенням закону і відкритою агітацією.