У вівторок, 11 вересня Кабінет Міністрів України вніс черговий проект під назвою: "Про внесення змін у деякі закони України" (№9062). Про це повідомляє "Закон і Бізнес".
Уточнимо, що в ньому прописано лише 3 пункти, якими скасовується право надавати і рекламувати методи народної медицини.
В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун пояснила таке рішення: той, хто не вчився у вузі, апріорі не може якісно і своєчасно надавати допомогу пацієнтам.
Тому держава не може дозволити користуватися всілякими національними традиціями і досвідом поколінь для діагностики, лікування та профілактики захворювань.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
У підсумку, якщо ж офіційна медицина не зможе допомогти, наприклад, через нестачу у хворого коштів на лікування, він повинен із цим змиритися і подякувати заздалегідь державу про останню турботу.
Так, у тексті відповідного до законопроекту йдеться, що навіть якщо у цілителя є спеціальний дозвіл на лікувальну діяльність, це ніяк не гарантує захист прав українців, передбачених Конституцією. Іншими словами, виданий документ не захищає ні від шахраїв, ні від небезпеки, якій піддається здоров'я людини.
У МОЗ немає можливості перевіряти, наскільки ефективний той чи інший метод лікування, запропонований неспеціалістом. Щоб зробити це, необхідно проводити ретельні наукові дослідження по стандартам доказової медицини, а це може розтягнутися на довгі роки.
Як повідомляв портал Знай.uа, МОЗ запровадило нову систему оформлення декларації з лікарями, які надають первинну допомогу.
Також портал Знай.uа писав, що медична реформа вже дає перші результати: зокрема, це стосується підвищення зарплат для лікарів.