Новий порядок створення груп подовженого дня в школах викликав занепокоєння у батьків. До Міносвіти надійшли численні звернення від українців про те, що змінився порядок фінансування груп подовженого дня і тепер за них мають платити батьки.
Міністерство освіти і науки надало роз’яснення щодо цього, в якому чітко вказало, що таке твердження не відповідає дійсності.
Затверджений МОН новий порядок створення груп подовженого дня у школах ніякою мірою не змінює механізм їх фінансування: як і раніше, працю вихователя оплачує держава, а умови для роботи групи забезпечує засновник закладу.
У роз'ясненні вказано, що МОН справді розробило та затвердило новий порядок створення таких груп для учнів, який передбачає комфортніші умови для дітей та вперше дає можливість відкривати інклюзивні групи. Проте, порядок фінансування груп не зазнав змін.
"У групі подовженого дня з учнями працює вихователь відповідно до щоденного плану його роботи. Посада вихователя належить до Переліку посад педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ від 14.06.2000 № 963. Оплата праці з нарахуваннями педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, у тому числі і вихователів груп подовженого дня, здійснюється за рахунок освітньої субвенції", – пояснюється у листі МОН.
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Тобто, як і для вчителів шкіл, праця вихователя групи подовженого дня оплачується з освітньої субвенції - грошової допомоги місцевим бюджетам, яку надає держава на зарплати педпрацівників.
У той же час, забезпечення умов для навчання за законом є компетенцією місцевої влади, це характерно для всієї системи середньої освіти. Тому відповідно й фінансове забезпечення роботи груп подовженого дня здійснюється за кошт засновника школи.
"Тобто, саме на засновника покладено здійснення організації роботи групи подовженого дня: наявність необхідної матеріально-технічної бази; забезпечення умов для організації харчування та денного відпочинку (сну) учнів; організації дозвілля учнів тощо", – йдеться у роз’ясненні.
Порядком створення груп також передбачено, що робота групи може фінансуватися за інші кошти, не заборонені законом. Тобто, батьки можуть сплачувати певну суму за перебування дитини в групі подовженого дня, однак школи не мають права від них цього вимагати.
"Батьки можуть, але не зобов’язані це робити. І їх ніхто не має права до того силувати. Натомість, у держави і засновника зобов’язання є, – наголосив генеральний директор директорату дошкільної та шкільної освіти Андрій Осмоловський.
Як повідомляв портал "Знай.ua", у Києві школяр влаштував розправу над вчителькою на очах у дітей.
Також "Знай.ua" писав, на святкових лінійках у різних містах України помітили чимало політиків, котрі забули, що такі візити можна вважати порушенням закону та відкритою агітацією