Щорічно у другу неділю вересня в Україні відзначається День танкіста. В цьому році дата припадає на 9-е число. Це свято присвячено всім, хто служив в механізованих і танкових військах нашої країни. А тим більше в умовах війни, таке свято, як День танкіста дуже важливе.

День танкіста України 2018: історія свята

Подібне свято з'явився ще в 1946 році в СРСР. Тоді День танкіста було засновано за заслуги механізованих і танкових військ під час Другої світової війни. А крім цього, це так само було професійне свято танкобудівників, які з 1941 по 1945 роки працювали не покладаючи рук. Тоді День танкіста відзначався 11 вересня.

З 1980 року День танкіста почав відзначатися в другу неділю вересня. Вже під час незалежності України традиції свята не було порушено.

Закон про заснування Дня танкістів України було підписано у серпні 1997 року Указом Президента Леоніда Кучми на підтримку ініціативи ветеранів танкових військ і танкобудівників нашої країни, враховуючи їх заслуги у роки Великої Вітчизняної війни та з метою виховання воїнів-танкістів ЗСУ у найкращих традиціях попередніх поколінь.

Популярні новини зараз

Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло

Комунальники готуються запровадити новий тариф: яка платіжка збільшиться майже на 40%

На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю

"Газмережі" просять встигнути до 20 травня: що потрібно зробити всім побутовим споживачам

Показати ще

Варто відзначити, що в цей день традиційно проходить величезна кількість різних заходів: поздоровлення, концерти, паради військової техніки. Найбільш високопоставлені особи України проголошують урочисті промови, а колеги вітають один одного. Також, в День танкіста отримують різні нагороди і премії.

Більш того, для нашої країни це особливе свято, адже Україна – одна з 11 країн-лідерів з виробництва танкової техніки. До складу механізованих і танкових військ Сухопутних військ входять механізований полк, механізовані і танкові бригади.

На сьогоднішній день на озброєнні танкових частин і підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України є: — модифікації основного бойового танка Т-64, зокрема, Т-64Б і Т-64БМ «Булат», а також найбільш сучасний танк Т-84; бронетранспортери БТР-60, БТР-70, БТР-80; бойові машини піхоти БМП-1, БМП-2 та інше озброєння.