Міністерство освіти і науки розробило нові умови прийому у виші на 2019 рік. У цьому документі передбачено скоротити терміни вступної кампанії, проводити творчі конкурси на ЗНО і у першу чергу зараховувати тих, хто в майбутньому хоче працювати в селах. Відомство представило проект для громадського обговорення. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.
Як прийматимуть у вузи в 2019 році?
У наступному році для вступу до внз будуть приймати сертифікати ЗНО 2018 і 2019 років з усіх предметів. Подати можна буде і сертифікати ЗНО 2017 року, крім оцінок з іноземних мов — англійської, французької, німецької та іспанської.
Планують внести зміни у терміни вступної кампанії і зробити її коротшою. Так, реєстрація електронних кабінетів на бакалавра розпочнеться за дев'ять днів до початку подачі заяв — 1 липня, а сам прийом заяв і документів на бюджет триватиме з 10 до 22 липня. Це на три дні менше порівняно з 2018 роком. У той же час можливість реєстрації електронних кабінетів буде відкрита до 30 серпня, щоб можна було подати заяви вступників на заочну форму навчання на контракт.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Щоб уникнути корупції при проведенні творчих конкурсів, МОН пропонує проводити їх у основній сесії ЗНО — з 16 березня до 15 травня. Це усуне залежність результатів творчих конкурсів від оцінок ЗНО. В той же час буде передбачена додаткова сесія творчих конкурсів з 1 до 22 липня, але тільки на контрактні місця.
З наступного року запрацює механізм першочергового зарахування тих абітурієнтів у медичні і педагогічні вузи, які захочуть працювати в селах. Мова йде про вступників, які укладуть угоду про відпрацювання не менше 3 років у селі або селищі міського типу. Це дозволить поліпшити рівень кадрового забезпечення в освітній та медичній сферах в сільській місцевості.
Планують також розширити практику встановлення мінімальної кількості балів для вступу на спеціальності з особливо високим рівнем суспільної відповідальності — «Право», «Публічне управління і адміністрування», «Міжнародні відносини» і «Фармація, промислова фармація».
Новацію цього року — фіксований перелік конкурсних предметів для вступу після 11 класів на бакалавра — пропонується залишити і на вступ 2019-го. Вступні пільги розширять для учасників бойових дій, причому не тільки на учасників АТО/ООВ, але і на всіх вступників цієї категорії.
Нагадаємо, українці вимагають проводити вибори по-новому.
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, про 10 київських вузів, які зі свистом пробили дно.
Також "Знай.uа" повідомляв, що опубліковано рейтинг кращих вишів України в 2018 році.