В Україні незабаром розпочнуть виплачувати заощаджені за зимовий період субсидії на опалення. За даними Міністерства соціальної політики, із заявами на монетизацію субсидій на газ вже звернулися 1,13 млн домогосподарств.
Монетизація субсидій в Україні
Також в Кабмін звернулася майже 21 тисяча сімей, які використовують для опалення електрику. В Кабміні пояснюють: середня сума так званої "премії" економним українцям за блакитне паливо складе приблизно 700 гривень.
Вираховуватимуть компенсацію суто у вигляді субсидій кубів газу. На черзі – Київська та Хмельницька області.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Але чи вистачить коштів у бюджеті на компенсацію всім поки невідомо. Під монетизацію потрапив зекономлений домогосподарствами еквівалент вартості 150 кіловат електроенергії (або 100 куб. м газу). Тобто всі, хто подав заявку до 1 вересня поточного року і використав менше, ніж заплановано, можуть отримати гроші.
Якщо ви не встигли з поважних причин цього зробити, тоді терміново звертайтеся до соціального захисту населення: там звернення громадян прийматимуть ще до 1 листопада 2018 року.
Як відомо, з 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання і становитиме 4,5 кубометрів на 1 квадратний метр площі, електроопалення – 30 кіловат-годин на 1 квадратний метр площі.
Щодо субсидій для внутрішньо-переміщених осіб, то вони зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, де вказано склад домогосподарства.
Зазначимо, що спрощено процедуру отримання субсидій для жителів об’єднаних територіальних громад.
Відтак, ОТГ мають право приймати від громадян документи для оформлення субсидії для передачі їх органам соцзахисту населення, механізм повторює практику звернень до сільських і селищних рад.
Субсидія в Україні: як отримати?
Згідно чинного законодавства, субсидія надається у тому випадку якщо у працездатних осіб є дохід не менше мінімальної заробітної плати, з якої сплачується повний соціальний внесок. На сьогодні проконтролювати неофіційні виплати працівникам неможливо.
Ви автоматично отримуєте право на компенсацію оплати комунальних послуг, якщо належите до двох соціально незахищених категорій населення – студенти, або тимчасово безробітні.
Але й тут не все так просто. Якщо людина працездатного віку, то слід сплачувати єдиний соціальний внесок. Раз на три місяці, стабільно. При цьому ви зобов'язані подавати звітність про доходи, і тільки тоді, якщо вони не дотягують до мінімальної заробітної плати, то на загальних підставах оформляєте субсидію.
Якщо ж людина безробітна, вона повинна стояти на обліку в центрі зайнятості. Претендувати на субсидію зможе, однак має сплачувати соціальний внесок.
Приміром, ваші середні прибутки складають до 2 тисяч гривень, то сума, від якої буде розраховуватися субсидія, буде становити три прожиткові мінімуми – 5286 грн.
Дивіться: Шанси на пільги: як повернути собі право на отримання субсидій
Нагадаємо, в Україні перерахують пенсійні виплати.
Як повідомляв Знай.ua, Кабмін анонсував підвищення цін на алкоголь.
Також Знай.ua писав, Україна обігнала Росію в рейтингу "стабільності".