Дата 13 липня небагата на офіційні свята, однак оригінальних і веселих святкувань хоч відбавляй.

Наприклад, сьогодні відзначається День пошуку за рогом. Можна довго ламати голову, але так і залишиться загадкою походження цього свята.

Що можна шукати за рогом? Та все, що завгодно! Цей день є такою ж загадкою, як і те, що ховається за рогом.

Можливо, там ховається щастя? Напевно, саме час це перевірити!

Популярні новини зараз

Екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та бабусь як "страховку": "Є ще один варіант..."

Фанати засудили Могилевську за заохочення доньки: "Не зробили висновків..."

Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію

Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"

Показати ще

Ще одне цікаве свято, яке відзначають 13 липня - День осідаючого на землю. Якщо у вас є свої версії, кому присвятили цю дату, будемо раді почути або прочитати про це в коментарях.

Можливо, цей день придумали для людей, які дуже втомилися, та так, що їх вже не тримають ноги? Чи може мова йде про пил, якого в літній час занадто багато і тому бажають йому осісти на землю... Чи про дощ, який і пил приб'є і все змиє?

Загалом, загадковий день - 13 липня.

Але є у цей день і абсолютно зрозуміле, приємне і смачне свято – в США 13 липня відзначають Національний день картоплі-фрі. Картопля фрі – одне з найулюбленіших страв у світі. Цю симпатію не можуть зруйнувати навіть попередження дієтологів про калорійність і "шкідливість" страви. Адже це так смачно!

Достеменно невідомо, коли і ким був заснований День картоплі фрі. Але як би там не було, це відмінний привід насолодитися улюбленою стравою і дізнатися про неї більше.

Бельгійці стверджують, що це вони придумали картоплю фрі, а французи підло вкрали їх винахід. У 1840-х роках на вулицях Парижа з'явилася закуска для простого люду — картопляні скибочки, смажені у великій кількості рослинної олії. На думку жителів Бельгії, це їх національна страва. Доказом тому служать факти, представлені в тематичному музеї Фритмузеум в Брюсселі.

Близько 10% всієї картоплі, що вирощується в світі, потрапляє в мережі швидкого харчування, в яких картопля фрі випереджає за популярністю гамбургери і чізбургери.

Перша літературна згадка про картоплю фрі можна знайти у творі "Повість про двох містах" Чарльза Діккенса . Воно розповідає про часи французької революції. Автор пише про "підсушених картопляних часточках, приготованих в олії".

Картопля містить кукоамины. Це речовини, які знижують кров'яний тиск. Їжте картоплю фрі, щоб не страждати гіпертонією!