До Тараса Тополі почали звертатися за допомогою для українських бійців практично одразу після того, як Схід перетворився на поле бою. Згодом поодинокі поїздки переросли в систематичне волонтерство. Але тільки тепер фронтмен гурту "Антитіла" може говорити відкрито, що насправді стало причиною втрати територій.
В ефірі однієї з радіостанцій музикант зізнався: ні хвилини не шкодуватиме про те, чим займається, хоча нерідко доводиться жертвувати концертами та увагою до близьких. Саме заради них артист вирішив не бути в стороні від того, що відбувається, тому що як публічна особа міг залучити достатньо ресурсів та об'єднати сотні людей.
"Військові може і розберуться. Але як бути цивільним? Тоді над нами висіла відкрита загроза збройного конфлікту. Всі розуміли, між ким він мав бути. Незважаючи на масову російську пропаганду, яка прикривала все це "волевиявленням" народу…Все до того йшло. Якби українська сторона зробила тоді один постріл, все закінчилося б кровопролиттям", - згадує він.
Те, що траплялися люди, які не соромилися підтримувати ті страшні події і вторгнення ворога на власну землю, Тополя вважає результатом бездарної роботи саме української влади. Причому, не тільки чинної, а й попередників, які більше двох десятиліть не переймалися тим, щоб насаджувати нашу культуру, мову та звичаї у цих регіонах.
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Ситуацією скористалася Росія, доволі кардинально вирішивши питання на власну користь – просто "віджавши" півострів та розпочавши війну на Донбасі. Війну, яку довго боялися називати саме так.
"Пояснюю це абсолютно бездарною та нігілістичною політикою української влади. В той час, коли росіяни будували там культурні центри, розвивали й зміцнювали Севастополь, як свою воєнно-морську базу, проводили пропаганду, давили ідеєю "руського міру", українці не робили нічого. Дискретно перемагали то комуністи, то регіонали. Нічого проукраїнського там не культивувалося, за час незалежності Крим не був потрібен….став потрібен, коли "віджали". Тоді українська влада віддала належне і кримським татарам, яких, будемо відвертими, ніколи не гладили по голівці", - підсумував музикант.
Дивіться: Тарас Тополя про волонтерство та окуповані території
СохранитьСохранить