Сьогодні виповнюється 10 років з того дня, коли в своїй квартирі в Омську від серцевого нападу помер один із засновників так званого "сибірського андеграунду", незмінний керівник гурту "Гражданская оборона" Єгор Лєтов.

Народився він 10 вересня 1964 року в родині лікаря і військового, закінчив звичайну міську школу, а досягши повноліття, переїхав жити до старшого брата. Згодом вступив до будівельного технікуму, але як всі рокери довго там протриматися не зміг, відрахували за прогули.

Довелося повертатися до Омська, влаштуватися двірником та час від час малювати потайки постаменти на шинному заводі. Така собі нездорова симпатія до "вождів" давалася взнаки. Тексти на подібну тематику зовсім скоро почала записувати в його квартирі "Гражданская оборона", що викликало численні питання у тодішньої влади.

Популярні новини зараз

Сім'ї отримають по 5000 гривень: хто у списку

Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома

Новий закон про мобілізацію: чи позбавлять українців житла за неявку по повістці

Жодних довгих дієт та виснажливого спорту: надійний спосіб схуднути до літа

Показати ще

Використали вже традиційний радянський метод – запроторити на "примусове лікування" до психіатрії, артист вперше одягнув гамівну сорочку наприкінці 1985 року, приймав серйозні дози нейролептиків і практично завжди мовчав.

Але придушити потяг до пісень не змогло навіть це. Колектив Лєтова ще активніше береться за роботу і до 1989 року "ГО" записує 13 нових альбомів, куди включили такі відомі композиції як "Все йде за планом" та "Російське поле експериментів".

Дивіться: Єгор Лєтов "Моя оборона"

Але так тривало не довго. Коли армія шанувальників перевалила за сотні тисяч і не тільки в далекому Сибіру, музикант приймає рішення розпустити гурт. Черговий раз вони збираються вже у 1993-му: для концертної та студійної діяльності. І для політичної також.

Лєтов раптово змінює курс: колишній прибічник всього соціалістичного раптом підтримує Націонал-більшовицьку партію (заборонену у Росії). Навіть у 1996-му вирушає на гастролі із Віктором Анпиловим, кандидатом до Держдуми РФ.

Після смерті його на батьківщині називали не інакше як "тим, хто вбив у собі державу".

Звістка про те, що Лєтова не стало 19 лютого 2008 року облетіла всі канали, навіть федеральні. За три тижні після похорону симфонічний оркестр в багатотисячному комплексі "Олімпійський" вже виконував фрагменти його пісень на церемонії головною рок-премії країни, самого Лєтова посмертно нагородили в номінації "Легенда":

"Я ридаю від ваших промов. Я бажаю стати зграєю граків. Я хочу померти молодим ... "- ці слова з пісень "ГО" початку 80-х ще досі цитують фанати.

Дивіться: "Все идет по плану" ("Гражданская оборона")

Як повідомляв портал "Знай.ua", відомий співак став батьком вдруге.