Чи існує життя на Марсі? Де закінчується Всесвіт та які перспективи у нових телескопів чи міжзоряних подорожей? Цими питаннями задаються не тільки науковці, а й фронтмен культового українського гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук. Дивуватися цьому не варто – музикант за освітою фізик, тому космос для нього дуже близький.
Вакарчук про космос та майбутнє
На тлі суперечок щодо його можливої участі на виборах президента, артист іронізує: ніхто давно вже не вважає його музикантом, хоча це його перша і єдина на даний час професія. Щодо освоєння космосу, лідер "ОЕ" бачить все досить однозначно:
"Насправді, ми займаємося освоєнням космосу з двох причин. Перша причина: ми хочемо зрозуміти, чи є інші позаземні види живого органічного життя, тобто живі істоти, які існують поза Землею. Ми думаємо, що є, але точно цього ніхто не знає. Друга причина: ми шукаємо для себе запасний аеродром, а, як відомо, Земля - не найпростіше місце для життя, особливо з політичної і кліматичної точки зору. І ми думаємо, що в якийсь момент, можливо, Землі буде замало і ми шукаємо інші місця, де ми можемо жити", - пояснив він в ефірі "Радіо НВ".
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Основою всього життя на Землі Вакарчук називає воду. Натякає, що знайти її на інших просторах, хоча б і на Марсі, не так складно, як здається на перший погляд.
"….ми говоримо про життя, ми чомусь завжди думаємо, що для життя обов'язково потрібна сонячна енергія. Для життя потрібна енергія… За рахунок ядра, яке діє всередині і виділяє своє тепло, вони пристосувалися до життя. Тому нам не стільки важливо шукати місце, де подібні умови існування до тих, до яких ми звикли (наприклад, ми думали, що Марс у більшій мірі або Венера в меншій мірі підходять для людини), а шукати місце, де ми можемо знайти щось подібне до води… І тому зараз вчені почали шукати ці маленькі планети, яких навколо нас знайшли вже більше 500. Зараз це легко зробити з сучасними телескопами", - підкреслив артист.
Підкорити гравітацію і полетіти також цілком реально. Але тут треба врахувати ту ж саму фізику: аби потрапити на орбіту Землі, кораблю потрібно розвинути так звану першу космічну швидкість, тобто це швидкість, після якої відцентрова сила дорівнює силі тяжіння.
"….тому супутники, які з цією швидкістю (7.9 км на секунду для Землі) піднімаються з такою швидкістю, розганяються до такої швидкості, вони доходять до орбіти, зупиняються там і починають кружляти навколо. Вдумайтеся: 11 кілометрів на секунду має розвивати корабель, щоби відірватись від Землі і почати мандрувати по Сонячній системі, це дуже велика швидкість. Це набагато швидше, ніж звичайна куля з автомата", - підсумував Вакарчук.
Дивіться: Вакарчук про прибульців та другу Землю
Нагадаємо, послання Вакарчука зачепило українців за живе.
Як повідомляв Знай.ua, у мережі з'явилося спільне фото лідера гурту "Океан Ельзи" Святослава Вакарчука з поетом Сергієм Жаданом і виконавицею електронної музики ONUKA.
Також Знай.ua писав, одна подорож кардинально змінила життя Вакарчука.