Легендарному українському актору, якого в Європі вважали символом театру та кіно, Богдану Ступці 27 серпня могло виповнитися 77 років. Неоднозначна і багатогранна людина залишила по собі величезний слід, причому не тільки за своїми ролями у кіно, а й громадською позицією.

Невідоме життя Богдана Ступки

Богдан Сильвестрович Ступка народився 27 серпня 1941 року в селі Куликово Львівської області в сім’ї артиста хору Львівського театру опери та балету ім. І. Франка та домогосподарки.

Мріяв вступити на хімічний факультет Львівського політеху, але не набрав достатню кількість балів. Довелося якийсь час працювати слюсарем у майстерні, фотографом в астрономічній лабораторії, а також куратором джазового колективу "Медікус" – непоганий досвід, але все ж дуже далеко від акторства.

Потім Ступка раптово вирішує подати документи в драматичну студію при Львівському театрі Заньковецької і став вчитися у найкращих педагогів Західної України. У 1961 році він із відзнакою закінчив навчання і став повноправним членом акторської трупи театру.

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

У 1978 році Ступка переїхав до Києва та став служити в Київському академічному українському драматичному театрі ім. І. Франка. Встигав він багато: паралельно навчався у Київському театральному інституті Карпенка-Карого.

"Мир хатам – війна палацам" (1970) стала першою його роботою у кіно, не минуло року, як слідом з’явився " Білий птах із чорною ознакою", який і приніс очікувану славу. Пропонувати нові ролі почали частіше, одночасно – у театрі та кіно.

Уже в 1980 році Богдан Ступка отримав звання Народного артиста України, Державну премію СРСР, а також кілька інших престижних призів і звань.

У творчому доробку Ступки – більше сотні знакових ролей – "Будинок твого батька", "Господи, прости нас грішних", "Діти Сонця", а також польська історична драма "Вогнем і мечем", в якій актор зіграв гетьмана Богдана Хмельницького.

Дивіться: Монолог Тараса Бульби, читає Богдан Ступка

Ступка – володар численних премій: "Ніка" (за роль у фільмі "Водій для Віри", 2005 рік), у 2007-му отримав "Тріумф" за досягнення у мистецтві, Київському театральному інституті Карпенка-Карого (стрічка "Серце на долоні").

Більшість критиків схиляються до того, що перевершити його участь у фільмі "Тарас Бульба" складно – цю стрічку називають його візитною карткою. І не дивно, адже твори Гоголя займали величезну частину його життя, а книги були зачитані практично до дірок.

Ступку зачіпали і роздвоєння особистості, і конфлікт між Андрієм та Остапом і важкий вибір батька, який увійшов в історію – як жорстокий, а може й справедливий, точно ніхто не скаже й досі. На його думку, Тарас Бульба був зовсім не таким простим, як про нього говорили – "значно більше за шаровари і сало", - так іронізував актор.

Його пам'ятають і як керівника Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка в Києві. Богдана Сильвестровича не стало на 71-му році життя у столичній клініці Феофанія у 2012 році, офіційною причиною лікарі назвали серцевий напад на тлі задавненого раку кісток.

Цікаво, що біля входу в театр знаходиться бронзовий відбиток руки Майстра. Богдан Сильвестрович ніби й сьогодні присутній у рідному театрі, де цілі дні проводив, граючи, керуючи, спілкуючись із колегами, друзями, журналістами. А у 2008 році, на 67 день народження Ступки, працівники Андрушівської астрономічної обсерваторії назвали в його честь астероїд, який відкрили в ніч на 27 серпня. Офіційна назва астероїда – 269 252 Богданступка.

Дивіться: Богдан Ступка читає вірші Тараса Шевченка

Нагадаємо, дружину українського актора Дмитра Ступки, телеведучу Поліну Логунову розкритикували через продаж автомобіля на єврономерах.

Як повідомляв Знай.ua, в мережі з'явився перший трейлер українського фільму "Крути 1918".

Також Знай.ua писав, оприлюднено невідомі факти з життя Богдана Ступки.