Український співак Володимир Дантес жорстко висловився щодо мовного питання серед українців, особливо батьків, які під час війни досі спілкуються зі своїми дітьми російською мовою.
На думку артиста, така поведінка створює замкнене коло, яке дозволяє російській пропаганді впливати на майбутні покоління, пише ТСН.
"Я не розумію, як можна розмовляти з дітьми російською тут, в Україні. Це вирощування того самого покоління, яке потім знову буде думати, що "не все так однозначно". Діти дивитимуться російські відео, сприйматимуть чужі наративи. І все тому, що батькам зручно так робити"
Сам артист розповів, що повністю перейшов на українську в побуті, як і його кохана Даша Кацуріна. Спочатку це було складно, але вже через кілька тижнів стало звичним. Він навіть зізнався, що тепер жартувати російською для нього майже неможливо.
З грудня вже не мобілізують: хто з чоловіків точно не отримає повістку до Нового року
Українцям припинять подачу газу: газовики попередили про тимчасові ускладнення
Необхідно замінити: Vodafone зробили важливе оголошення для абонентів
Працюй або жебракуй: пенсіонерів поставили перед вибором
Дантес також підкреслив, що в умовах війни мова стала не просто засобом комунікації, а символом ідентичності, яка об'єднує українське суспільство та допомагає протистояти агресору. Артист вважає, що важливо не лише знати українську, а й створювати мовне середовище для дітей, щоб відірвати їх від будь-якого зв’язку з росією. Адже росія не тільки вбиває та руйнує, але й прагне знищити нашу культуру.
Попри російську пропаганду, Дантес нагадує, що єдиною мовою, яка зазнавала утисків в Україні, була українська. Настав час зробити її природною частиною нашого життя. Особливо важливо впроваджувати це в школах, адже саме там формується майбутнє покоління.
Раніше ми повідомляли, "Щасливий татусь": Вова Дантес цілий рік приховував від фанатів "янголятка".
"Я вдома, була пожежа...": Володимир Дантес отримав порцію насолоди від юних харків'янок - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, Володимир Дантес ледь не загинув, але він вважає, що це не так важливо: "Сенс кричати, щось з'ясовувати".