Репер і військовий Олександр Ярмак розповів про страхи чоловіків перед ТЦК та мобілізацією. За його словами, багато хто боїться потрапити до піхоти, сприймаючи це як вирок.

Ярмак вважає, що проблема криється в порушеному "суспільному договорі" між державою та громадянами, що змушує мобілізацію видаватися безальтернативним "фронтом". Однак, пояснює він, лише 30-40% складу бригад – це бойові підрозділи, решта займається важливою тиловою роботою.

Екіпірування для ЗСУ / фото: egov.dp.gov.ua

Ярмак наголошує, що всі хочуть жити, й багато чоловіків могли б долучитися до армії не тільки як бійці, а й у тилу – відповідати за харчування, логістику чи технічне забезпечення. На його думку, в українців залишився "радянський" образ війни, де всі йдуть у бій. Реальність інша, хтось служить піхотинцем, а хтось отримує інші посади. Репер також зазначив, що піхота – це справжній виклик, і суспільство має ставитися до таких військових з найбільшою повагою, забезпечувати підтримку їхніх родин.

Військовий з сім'єю

Популярні новини зараз

ТЦК перевищує повноваження через одного: що заборонено робити працівникам військкоматів

Зарплата більше не матиме значення: українцям призначатимуть пенсії за новою системою

Змусять відмовитись від усіх виплат: українцям готують нові правила соціальної допомоги

Проігнорувати повістку вже не вийде: ТЦК замінить смартфон, введуть важливе правило

Показати ще

На думку Ярмака, страх мобілізації виникає у тих, хто не підготувався до служби. Ті, хто просто чекають "а раптом пронесе", часто виявляються не готовими, коли таки потрапляють до ТЦК. Він зазначає, що під час мобілізації необхідний діалог, а не "загрібання" на вулиці, адже так можна знайти підхід до кожного.

ТЦК. Фото: скрін youtube

Окрім цього, він наголосив, що ТЦК виконують свою роботу через агресію росії. Якби не вторгнення, повісток би не було. Українська армія докладає зусиль, готуючи кожного бійця, тоді як росія ставиться до своїх людей як до "витратного матеріалу". Окупанти не вважають українців рівними собі, що проявляється в їхній жорстокості на окупованих територіях.

війська російських окупантів

Мобілізація – це вимушений захід для захисту від російської агресії, й Україна змушена боротися за своє існування. Ворог намагається впливати на громадську думку через пропаганду, поширюючи думки про "несправедливість" мобілізації та "відсутність майбутнього" в Україні, однак, підкреслює Ярмак, саме мобілізація та єдиний фронт захистять країну.

Раніше ми повідомляли, українці можуть служити неподалік від дому, як скористатись привілеєм?

У ТЦК запропонували альтернативу, тим хто не хоче потрапити на нуль- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, після походу до ТЦК не звільняють, як зберегти місце та зарплату?