У новому пригодницькому 12-серійному фільмі "Козаки. Абсолютно брехлива історія" зіграли багато відомих українських акторів. У комедійному екшені про життя та авантюри козаків у 16 столітті глядачі побачать Остапа Ступку, Юрія Дяка, Андрія Ісаєнка, Мілу Сивацьку, Ларису Руснак, Георгія Делієва, Михайла Кукуюка, Діму Вівчарюка та Євгена Олійника.
17 листопада на каналі ICTV о 21:30 можна буде подивитися першу серію. Фільм знімали у 2019 році у Хотинській фортеці, у Бучацькому та Коростишівському кар'єрах, Києво-Печерській Лаврі, музеї Пирогово та на острові Хортиця.
Знай.uа мав можливість побувати на зйомках в Пирогово і дізнатися перші подробиці про "Піратів Карибського моря по-українськи". Саме так неформально і говорять про новий кінопроєкт.
Остап Ступка зізнався, що давно мріяв взяти участь у костюмованому історичному фільмі, нехай і з вигаданими героями і подіями.
А Андрій Ісаєнко розповів, як це було зніматися в 40-градусну спеку в повному обмундируванні.
Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Актор театру і кіно Євген Олійник у серіалі зіграв козака-берсеркера на ім'я Красуля. Це незвичайний персонаж, який точно запам'ятається глядачеві своєю типажністю.
Нам вдалося поспілкуватися з Женею про його героя, знімальні моменти і улюблену актрису, з якою він мріє зіграти в одному фільмі.
Розкажіть, козака перший раз грали або вже доводилося втілювати на екрані (сцені)?
У мене була головна роль в документальному фільмі "Северин Наливайко: Остання битва". Грав Северина. Продюсери зняли документалку і подалися на пітчинг, на повний метр. Пітчинг ми виграли, але потім результати скасували, бо... Бо недостатньо патріотичне кіно (сміється). Фільм потім виграв фестиваль!
Зйомки були яскраві! Та й сама особистість Северина - жорстка і суперечлива. Однак, це один з перших героїв України, який боровся за незалежність країни. Доля його була важкою і сумною. У фінальному бою його зрадили свої ж і віддали полякам.
Чи бували раніше на Хортиці? І поділіться, який ваш персонаж?
На Хортиці був вперше. Мій персонаж у "Брехливій історії" - козак-берсеркер "Красуля". Бойова машина з бердишем, який в бою був відібраний у повалених московських стрільців. Однак, незважаючи на всю брутальну мовчазність і суворість, Красуля вистрілює в розмові енциклопедичними знаннями. Поєднання м'язів, сили, лаконічності і розуму. Майже спартанець! (Сміється).
Ми з Дімою Вівчарюком граємо двох досвідчених воїнів-рубак при персонажеві Андрія Ісаєнка (Назарові).
Діма - козак "Царько". Рухливий, спритний боєць далекого бою: метальні ножі, пістолети, лук. Я - дворучна сокира і м'язи.
Протягом всієї "Брехливої історії" ми виконуємо небезпечні доручення Назара, сходячись в гущі подій, як і належить кращим воїнам Січі!
У серіалі багато бойових сцен. Які нові навички довелося освоїти для ролі?
Ми всі довго тренувалися: вчилися керувати конем, володіти зброєю, битися голими руками. З останнім мені було простіше - я колишній боксер.
Багато тренувань до кадру і в кадрі. Жгли, як могли (посміхається).
Зйомки проходили минулого року на території музею Пирогово під Києвом і на Хортиці в Запоріжжі. А які моменти вас вразили найбільше?
Знаєте, було багато всього, так і не перерахувати. Ключовий момент - велична Хортиця і красиве Пирогово. Мені здається, якщо вкласти туди грошей, то це може бути наш український Діснейленд. Тому що Хортиця круто виглядає, але не вистачає вкладень, фінансування. Навіть з тим, що є, кадри вийшли дуже красиві, як і в Пирогово.
Я страшенно боюся коней! А мені доводилося скакати. Мені дали найтихішого коня, але і на Хортиці, і в Пирогово коні періодично брикалися. Кілька коней боялися диму, а ми боялися їхньої реакції, але потрібно було при цьому триматися хоробро, всім виглядом показувати, що ми досвідчені наїзники і досвідчені воїни. І це був ще той адреналін!
На Хортиці були хлопці-козаки, які займаються виставами. Спасибі їм велике! Дуже багато було розказано і показано того, чого ми не знали про шаблі, про козаків, про побут того часу. Дуже круті хлопці, практично історики! Вони у нас в масовці були і допомагали дуже сильно, низький їм уклін.
Історія буде пригодницька, з гумором. Чим вас вона зачепила? Чим буде цікава глядачеві?
Вона з гумором, крута. Нам відразу сказали, що буде на зразок "Піратів Карибського моря". Коли я прийшов на проби, то мені так було комфортно працювати з партнером, з Дімоном Вівчарюком. Це спочатку зачепило. Але і сценарій! Яскравий екшн. Такого у нас не знімали!
Коли я вже прийшов на майданчик і побачив, як якісно йдуть зйомки, наскільки це крутий проєкт, то очі взагалі вогнем горіли! Ми могли мало спати між зйомками, але у всіх очі горіли, тому що кожен мріє знятися в такому історичному фільмі. Це один величезний кайф!
Це історична стрічка про козаків, наймасштабніша на даному етапі. Чим будуть цікаві "Пірати Карибського моря"? Та вони завжди цікаві! Це буде дуже класний, дорогий і якісний проєкт, тим більше про нашу історію, націю, країну.
Жодні зйомки не проходять без якихось інцидентів, травм. Щось подібне сталося на зйомках "козаків"?
Був один інцидент. Між зйомками у мене було кілька знімальних днів в іншому проєкті, я там грав боксера. І на зйомках зламав руку. Приїжджаю на знімальний майданчик "Козаків", підходить продюсер Олежка Зборовський і каже: "Слухай, ти так просив бій тобі зробити, криваве рубілово, як у фільмі "300 спартанців", нарешті ми тобі зробимо". А у мене рука... Привезли дублера, повністю загримували.
І тут мені стало так прикро, як це так?! Я так хотів екшену, так хотів з цією дворучною сокирою розкидати ворогів. І я умовив каскадерів, щоб вони мені поставили бій бердишем на ліву руку, тобто я не двома руками тримав сокиру, а однією, лівою. І ми зробили! Дублер в кадр так і не увійшов. Я повністю відпрацював однією рукою бій і дико собою пишався з цього приводу! Радий, що зміг, незважаючи на зламану руку.
Чи не замислювалися про те, змогли б жити в той час?
Мені здається, що людина виживає в будь-які часи, найголовніше - залишатися людиною і залишати в себе якусь духовність. Велика різниця між життям та існуванням. Чи зміг би я вижити? Так.
У серіалі великий акторський склад. З ким із колег вам найбільше довелось взаємодіяти? І чим запам'яталася ця робота?
Звичайно ж, найбільше часу у мене витрачено у взаємодії з Дімою Вівчарюком. Повторюся, він грає козака Царька. Ми, як Тімон і Пумба, напевно. Такі асоціації були. Два досвідчених воїна. Якщо Діма верткий, хитрий, балакучий, то я - його друг-антагоніст. Ми на майданчику здружилися і ось тепер і за кадром дружимо. Це дуже круто! Уже мінімум за це я вдячний проєкту. Він подарував мені такого чудового друга! Ми протягом проєкту один одного доповнюємо, і з Дімоном працювати в кайф, він дуже талановитий актор!
На екрані ви втілювали різні ролі. А кого давно мрієте зіграти? Чи є такий персонаж?
Мене дуже захоплює бажання грати в історичних проєктах: лицарів, вікінгів, рубак... До цього душа тягнеться.
А кого хотілося б? Можливо, Ганнібала Лектера, якогось лиходія, який ховається під доброю личиною. Це було б цікаво. А глобально тягне в екшени. Звичайно ж, і у відірвану, чорну до божевілля, комедію, зіграти цинічного персонажа, а-ля серіал "Пацани" (The Boys), де супергерої показані жорстко, такими поганими людьми, де багато крові, розпусти. Або "Спартак: Боги арени", наприклад. Старенький серіал, але дуже якісний, от би мене туди!
І якщо говорити про акторок. З ким з жінок вам би хотілося зіграти в лав-сторі?
З Емілією Кларк! Але, нічого б, напевне, не вийшло (сміється). Я б потів, тремтів, боявся б до неї доторкнутися. Вона б сказала: "Так, поміняйте мені актора. Цей занадто в мене закоханий".
А взагалі я фанатію від Емілії, вона приголомшлива, усміхнена, іскрометна. Хочеться потриматися за її хоча б плече, хоча б за кінчик вушка (сміється).
Нагадаємо, раніше Андрій Ісаєнко розповів про "мокрий" інцидент на зйомках серіалу "Козаки. Абсолютно брехлива історія".
Виробництвом фільму займалася студія IQ Production за підтримки Міністерства культури і інформаційної політики України.