Група вчених рік досліджувала вовків у Чорнобильській зоні.

Спільне дослідження проводили науковці з Джорджтаунського університету США, працівники Поліського державного радіаційно-екологічного заповідника та фахівці Державного спеціалізованого підприємства "Екоцентр", повідомила прес-служба Мінекології.

"Науковці досліджували вовків за допомогою спеціальних ошийників, які дозволяють заміряти накопичену дозу гамма-випромінювання та щогодинно відстежувати переміщення тварин", - йдеться в повідомленні.

Восени 2016 року американські вчені на території Поліського державного радіаційно-екологічного заповідника (Республіка Білорусь) надягли на шістьох вовків ошийники. Згодом один з вовків перейшов на українську частину зони відчуження, а в липні цього року – ще двох тварин зафіксували в районі долини річки Прип’ять. Як і було заплановано, у серпні ошийники автоматично відстебнулися.

"У нас були координати, згідно з якими один ошийник лежав просто біля дороги неподалік відселеного села Новошепеличі, а другий – десь у заплаві серед боліт та стариць. Щоб знайти його, довелося залучити квадрокоптер та перейти болото вбрід, по коліно у воді. Обладнання забрали та передали білоруським колегам для аналізу даних з гамма-датчика", - розповідає начальник групи радіаційно-екологічного моніторингу ДСП "Екоцентр" Денис Вишневський.

Популярні новини зараз

Українцям приготували приємний "бонус" до пенсії: хто у черзі на доплати

Екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та бабусь як "страховку": "Є ще один варіант..."

Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію

Пенсіонерам приготували пристойну надбавку, але дадуть не кожному: хтось може надіятись

Показати ще

За допомогою отриманих координат місцезнаходження вовків спеціальна програма будувала маршрут, що дало можливість науковцям відвідувати місця зупинок тварин. Так вчені з’ясували, що тривалість зупинки вовків не залежить від ймовірності знайти там здобич. Інколи ссавці проводили 12 годин поспіль в одному місці, просто відпочиваючи. І навпаки, вполювавши лося та наївшись, швидко залишали місце обіду, щоб через деякий час повернутися за добавкою.

Нагадаємо, як повідомляв "Знай.ua", мер французької комуни заявив, що причиною масштабних лісових пожеж в його країні є вовки.