Нещодавня знахідка в Арктиці вразила вчених. Мамонт, витягнутий з льодовика, відмінно зберігся, більше того, коли члени експедиції випадково зачепили льодорубом черево тварини, звідти полилася кров. Навколишня температура була в районі – 7 градусів і кров не замерзала. Частина дослідників вважають, що це може бути пов'язано з особливим складом крові мамонта і її кріптопротекторними властивостями. Інша частина науковців переконана, що рідина не є кров'ю, а скоріше відноситься до розморожених тканинних рідин. Як повідомляє видання NovostiUa, знахідка може стати ключем до розуміння причин відносно пізнього вимирання деяких видів динозаврів.

По зубах експерти встановили, що тварина померла в 60 років. За словами учасником експедиційної групи, у знайденої тварини скелетована лише верхня частина тулуба, голова та ліва задня нога. А фрагменти м'язової тканини, виявлені поза тілом тварини, мають природний червоний колір. Феноменальне збереження тіла обумовлено тим, що нижня частина залягала у льоду, а верхня частина знаходилася зовні.

Коли вчені в декількох місцях пробили кайлом лід, зачепивши черево тварини, кров почала витікати. Це було дивно, адже температура повітря в момент розкопок трималася в районі від -7 до – 10 градусів за Цельсієм. Випадково виявлена властивість крові тварини дозволило вченим припустити, що кров мамонта мала специфічними криопротекторными властивостями. Незабаром вчені планують провести додаткове бактеріологічне дослідження зразків крові тварини. Знахідка незамерзлої крові мамонта може відкрити дорогу до клонування цієї стародавньої тварини.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про лисих мамонтів приазов'я