Цікаві результати експедиції, що проходила в пустелі Нефуд на півночі Саудівської Аравії в 2016 році, представила міжнародна група вчених під керівництвом фахівців з Інституту вивчення історії людини Товариства Макса Планка. Археологи знайшли останки людини і його видобутку: птахів, рептилій і ссавців, включаючи бегемотів, а також 380 кам'яних артефактів. З цього випливає, що в дослідженій місцевості жила ціла група людей.
Найважливішим відкриттям вчених виявився вік стоянки. Вони виявили людський останок - фалангу пальця, яку впевнено віднесли до періоду 95-86 тисяч років тому. Вік знахідки визначали трьома різними способами: уран-торієвим, термолюмінесцентним і методом електронного парамагнітного резонансу. Це дозволило виключити помилку і звузити діапазон.
Відкриття, яке зробили дослідники, вимагає перегляду існуючих знань про історію людства.
Як відомо, Homo sapiens залишали "колиску людства" неодноразово. Перші переселенці, які 194-177 тисяч років тому проходили так званий північний шлях, через території сучасного Ізраїлю і Сирії, не вижили. На основі генетичних аналізів було встановлено, що сучасні люди, що населяють нашу планету, є нащадками наступної хвилі мігрантів.
Єдиної версії щодо часу "другої хвилі" немає. Згідно з основною версією, люди могли йти зі Східної Африки в Аравію 70-60 тисяч років тому. Але, як свідчать знахідки, зроблені в Південній Азії та Китаї, багато вчених відносять "другу хвилю" до періодів 70-46 тисяч років тому, або 68 і 80 тисяч років тому. Як би там не було, останки з Саудівської Аравії давніші, і це означає, що предки сучасної людини успішно покинули Африку 95-86 тисяч років тому.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Дерев'яні інструменти знайшли на території Піренейського півострова в археологічному комплексі Аранбалца.