Марсохід Curiosity виявив в атмосфері Марса органічні молекули метану.

Таким чином, це ще один доказ того, що на Марсі може існувати життя. Про це на прес-конференції заявив директор відділу досліджень сонячної системи NASA Пол Махаффи.

Так, огрганические молекули містять вуглець і водень, а також можуть включати кисень, азот та інші елементи. Але все ж органічні молекули не завжди свідчать про життя. Їх джерелом, наприклад, можуть бути мікроби.

"З цією новою інформацією ми не можемо виключати активність мікробів, як можливе джерело", - говорить старший науковий співробітник Лабораторії реактивного руху Крістофер Вебстер.

Спектрометр марсохода, який проаналізував склад атмосфери за останні три роки зафіксував сезонні коливання метану — концентрація в ході цих коливань змінюється в три рази. Власне, в цьому і полягає відкриття, оскільки в невеликих концентраціях метан фіксувався на Марсі і раніше. А ось сезонна циклічність у його концентрації виявлена вперше.

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Показати ще

У поверхневому шарі атмосфери Марса також виявили три визначених типу органічних молекул. Учені поки не можуть сказати, чи пов'язано їх походження з процесами у живій природі.

"Можуть бути три можливі джерела. Перший – життя, про яку ми не знаємо. Другий – метеорити. І третій – геологічні процеси, які означають, що камені формуються самі", - заявив на прес-конференції спеціаліст Центру космічних польотів імені Годдарда Дженніфер Эйгенброд.

У NASA стверджують, що нові відкриття вказують на те, що вченим потрібно продовжувати досліджувати Марс на предмет можливої життя.

До речі, вчені вже не раз знаходили ознаки життя на червоній планеті. І з кожною знахідкою, людство наближається до правди.

Так, вивчаючи марсіанські умови на Землі, вчені дійшли дивовижного висновку. В Дорсеті (Південно-Західна Англія) знайшли сліди ліпідів, які є слідами мікроскопічних форм життя.

Відомо, що життя виявили в кислотних сірковмісних струмках в Англії. Це відкриття може лягти в основу шаблону пошуку скам'янілих мікробів на Марсі. З-за незвичайного відтінку оксиду заліза планету Марс ще називають "червоною".

Як повідомляв портал "Знай.uа", космічний ровер Curiosity знайшов на поверхні Марса загадковий блискучий предмет.

Він зловив в об'єктив загадкову блискучу півсферу серед каменів. Відповідне відео показав Джордж Грехем, вивчає Марс по знімках. Ентузіаст зазначає, що навіть неозброєним оком видно, що виявлена загадкова півсфера відображає світло і припускає, що зроблена вона з металу.