Австралійські вчені з Квінслендського університету запропонували новий спосіб поховання людей, який стане "рятувальним кругом" для дикої флори і фауни. Математик Меттью Холден підрахував, скільки на цьому можна заощадити коштів. Так, дослідники пропонують ховати людей без трун і хімікатів.

Таке місце під назвою Ramsey Creek Preserve є, наприклад, в Південній Кароліні (США). Це територія площею 28 гектарів, де тіла людей ховають в лісі, а поверх них саджають зникаючі місцеві види рослин: орхідею Hexalectris spicata або Agalinis linifolia. Парк також забезпечує захист Койта, чорних ведмедів і птахів. Ідея полягає не тільки в більш дешевому і екологічному способі поховання людей, а й в можливості перерахувати зекономлені кошти у фонд захисту природи. В Америці вже є сім таких кладовищ, в Британії - два. Дослідники впевнені: трохи докладної інформації зробить нововведення популярним, оскільки люди розумітимуть, наскільки це важливо і відповідально по відношенню до нашої планети.

Дизайнери пропонують використовувати біорозкладні труни і дерева замість пам'ятників


"Люди прагнуть залишити якийсь матеріальний спадок, тому ми витрачаємо гроші на химерні труни і надгробки. Ми ж можемо використовувати ці гроші, щоб зберегти нашу спадщину", - заявляє Холден.

Вчені не вперше говорять про цю проблему і завжди вказують на об'єктивні причини своєї пропозиції. По-перше, це бальзамувальні хімречовини і матеріали, з яких виготовляють труни. По-друге, це формалін - речовина, якою обробляють тіло покійного, щоб воно розкладалось повільніше. Все це токсичні матеріали, які завдають занадто великої шкоди ґрунту. Екологи також виступають проти кремації: відходи після неї теж дуже токсичні. Це і важкі метали, і токсичні гази, що завдають непоправної шкоди навколишньому середовищу.


Популярні новини зараз

3 хвилини – правда чи міф? За скільки ракета "Циркон" може дістатися українських міст

"Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте

Боргів не обібратися, якщо забудете про це: українцям нагадали про важливу процедуру

Українцям готують тарифний удар після опалювального сезону

Показати ще

Дослідники впевнені, що людству треба придивитися до природного поховання, коли покійних поміщають в біорозкладні контейнери, які потім закопують, наприклад, в лісах. Таким чином існуючий ландшафт зберігатиметься набагато довше.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що вчені розповіли, як курці зможуть врятувати планету.