Рак печінки, як правило, діагностується на дуже пізній стадії, коли шансів на спасіння людини практично немає. Пухлини печінки розвиваються з мутованих клітин, що ростуть і розмножуються неконтрольовано.
Протипухлинні білки, так звані гени-супресори пухлинного росту, запобігають це.
Вчені з Університету Базеля, що в Швейцарії, виявили досі невідомий супресор – білок, який пригнічує ділення ракових клітин.
Завдяки аналізам 4 тисяч білків у здорових і пухлинних тканинах, ученіе з'ясували, що один з них присутня в здорових тканинах і абсолютно відсутня в пухлинах.
Пенсіонерам виплатять доплати до дня народження: отримають до 10 тисяч гривень
Ліміт на перекази знижено до 100 грн: "Ощадбанк" запровадив нові правила
Українці працюватимуть до глибокої старості: у Мінсоці готують нововведення
З 1 травня на заправках буде нове паливо: у баки заливатимуть дивну "бовтанку"
Як тільки вчені повторно вводили генетичну інформацію про цей білок, утворення нових пухлин зупинялося, а функція печінки повертається в норму.
Потенційно цей білок корисний як біомаркери для класифікації пухлин. Його відкриття дозволить медикам швидше визначити наявність раку у пацієнтів, а також зменшити розмір і кількість пухлин на ранній стадії їх розвитку.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що биогенетики зуміли створити в лабораторії абсолютно нову форму життя. Окрилені результатом, вони хочуть перейти до створення нових видів тварин.
Група біологів з Гронінгенського університету проводили експеримент, завдяки якому хотіли спростувати гіпотезу, що археи і бактерії походять від одного предка.