Рак печінки, як правило, діагностується на дуже пізній стадії, коли шансів на спасіння людини практично немає. Пухлини печінки розвиваються з мутованих клітин, що ростуть і розмножуються неконтрольовано.

Протипухлинні білки, так звані гени-супресори пухлинного росту, запобігають це.

Вчені з Університету Базеля, що в Швейцарії, виявили досі невідомий супресор – білок, який пригнічує ділення ракових клітин.

Завдяки аналізам 4 тисяч білків у здорових і пухлинних тканинах, ученіе з'ясували, що один з них присутня в здорових тканинах і абсолютно відсутня в пухлинах.

Популярні новини зараз

Була з Андрієм Данилком задовго до Інни Білоконь: куди зникла та як змінилася Геля з "СВ-шоу"

Двоє копів усамітнилися в туалеті, думаючи, що їх не бачать: попу жінки у формі не витримав умивальник

Фіналістка шоу "Холостяк" показала Максиму Чмерковському, що він втратив: "Здалося Анджеліна Джолі"

Зірка "МастерШеф" Ольга Мартиновська похвалилася сімейним щастям в обіймах доньки і Ектора Хіменеса-Браво: "Вже подружжя"

Показати ще

Як тільки вчені повторно вводили генетичну інформацію про цей білок, утворення нових пухлин зупинялося, а функція печінки повертається в норму.

Потенційно цей білок корисний як біомаркери для класифікації пухлин. Його відкриття дозволить медикам швидше визначити наявність раку у пацієнтів, а також зменшити розмір і кількість пухлин на ранній стадії їх розвитку.


Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що биогенетики зуміли створити в лабораторії абсолютно нову форму життя. Окрилені результатом, вони хочуть перейти до створення нових видів тварин.

Група біологів з Гронінгенського університету проводили експеримент, завдяки якому хотіли спростувати гіпотезу, що археи і бактерії походять від одного предка.