На території України вперше з часів незалежності провели екологічне дослідження Чорного моря.

Фахівці виявили в морі близько півтори сотні забруднювачів, зокрема водовідштовхувальні речовини з одягу, цитрамон, пестициди, пластик і микропластик, який представляє найбільшу загрозу для людства.

"Виявляється, що Чорне море – одна з найбільш забруднених частин нашої планети. Ми знайшли мертвого дельфіна на українському узбережжі та аналізували його. Це було страшно. Там хімічне забруднення – ртуть", – розповів керівник проекту ЄС та ПРООН "Удосконалення екологічного моніторингу ЭМБЛАС" Ярослав Слободник.

Чорне море досліджували протягом двох років вчені з різних країн. Проект екологічного моніторингу EMBLAS, який фінансує Євросоюз, на дослідження отримав майже 3 мільйони євро.

Популярні новини зараз

Гороскоп на тиждень 6-12 травня для всіх знаків Зодіаку: труднощі Близнюків, союзники Скорпіона та успіхи Риб

Тарифний "сюрприз" для мешканців багатоповерхівок: травневі платіжки заберуть ще більше грошей

Платити по 2,64 грн за кВт будуть не всі: якими будуть травневі платіжки за світло

Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись

Показати ще

Міжнародні фахівці будуть працювати над варіантами очищення Чорного моря. Перше, що пропонують українцям, – відмовитися від миючих засобів з фосфатами і заборонити продаж поліетиленових пакетів.

"Знай.uа" нагадує, що вчені попередили про небезпеки, що підстерігають людей в перукарнях. Вони оприлюднили топ-5 інфекцій, які можна "віднести" із собою після походу в салон краси, і відкриває своєрідний антирейтинг фолікуліт.

В результаті цього інфекційного ураження запалюються волосяні фолікули, так як в організм через погано продезінфіковані інструменти спеціаліста потрапляють бактерії стафілокока. Головними симптомами можна назвати появу в області голови або бороди червоних шишок і гнійних прищів, що супроводжуються сверблячкою.

У Києві знову спалах смертельної інфекції. Через зараження ботулізмом померла жінка.

За словами фахівців, швидше за все, причиною зараження стала небезпечна і неперевірена риба. Жінка вживала рибу, яка була виловлена в Десні. В'ялили цю рибу в домашніх умовах в квітні, а вживала її жінка 26 травня. За медичною допомогою потерпіла звернулася 27 травня, тоді ж її госпіталізували в Олександрівську лікарню з діагнозом "ботулізм клінічний".