Вчені, вивчаючи позаземні об’єкти, виявили нове небесне тіло, яке відрізняється своєю "пульсацією".
Канадські астрономи змогли розгледіти радіопульсар B1957 + 20 в високою кутовою роздільної здатності, яка приблизно відповідає його радіусу - 10 кілометрів.
Про це повідомляє журнал Nature.
У виявленні тіла вченим допоміг компаньйон нейтронної зірки - коричневий карлик, плазму якого розглядають як гравітаційної лінзи під час затемнення.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Група астрономів під керівництвом Роберта Мейн з Університету Торонто вивчила 9,5 годин даних, отриманих за допомогою телескопа Вільяма Гордона в Обсерваторії Аресібо в червні 2014 року.
Вчені відзначили, що найбільш сильні радіоімпульси пульсара зустрічаються з періодичністю, яка відповідає обертанню компаньйона і самої нейтронної зірки, а саме в періоди затемнення, які зазвичай тривають від 40 хвилин до години.
В цей час радіоімпульс збільшується за рахунок потоків плазми - іонізованого газу, що оточує коричневого карлика, компаньйона "Чорної вдови". Плазма компаньйона діє в якості гравітаційної лінзи, підсилюючи випромінювання.
Проведені спостереження показують, як радіоімпульси посилюються в залежності від положення тіла щодо довколишнього джерела плазми: в даному випадку - коричневого карлика.
Надалі це також може допомогти докладніше вивчити збільшення імпульсів швидких радіосплесків, які, згідно з нещодавно отриманими даними, якраз формуються поблизу нейтронних зірок.
Дослідники наблизились до розгадки появи Всесвіту
Вчені вважають, що вивчення найстарішої галактики допоможе визначити початковий етап історії виникнення Всесвіту.
У галактиці MACS1149-JD1, розташованої в 13,28 млрд світлових років від нас, астрономи знайшли кисень, який, на їхню думку, міг з
Дивіться: Найбільші загадки космосу
Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", вчених не перестає хвилювати питання: як і коли загине людство. Як передає life.ru, астрофізик Етан Зигель припустив, що приблизно через 4-7 млрд років "домашня" для землян галактика Чумацький Шлях зіллється воєдино з іншим гігантом — галактика Андромеда, після чого все живе в мільйонах світів (якщо вони існують) чекає загибель.