Німецькі та австралійські дослідники змогли описати механізм за допомогою якого ящірка-молох отримує воду з повітря за допомогою шкіри. Дане відкриття допоможе людству вирішити проблему нестачі прісної води, повідомляє журнал Royal Society Open Science. Ящірка-молох широко поширена в посушливих регіонах Австралії. З переходом на поїдання мурах, вона в процесі еволюції розучилася пити ротом.

В Африці майже 340 мільйонів людей позбавлені доступу до безпечної питної води. Щодня від "хвороб немитих рук" помирає п'ять тисяч дітей – по дитині кожні 17 секунд. 10% хвороб у світі можна уникнути з допомогою поліпшення водопостачання, очищення води, гігієни та ефективного управління водними ресурсами

Виявилося, що система каналів нагадує за структурою стільники і має мікроскопічні відгалуження. Вчені наносили на шкіру ящірок краплю чорнила і спостерігали за струмом рідини в каналах. За допомогою скануючої електронної мікроскопії дослідники показали, що система каналів під лусочками організована у вигляді сот, та не має спрямованості. На дні каналів вчені виявили мікроскопічні суб-капіляри, завдяки яким дальність перенесення рідини збільшувалася майже на 40 відсотків.

Нанесена крапля рідини зісковзувала з лусочок і розподілялася по каналах в дві часові фази — "швидку" і "повільну". Повне "вбирання" краплі забарвленої води відбувалося за десять секунд, при цьому рідина транспортувалася на сантиметр від місця нанесення за участю 1600 каналів довжиною 0,28–0,48 міліметра.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про надміцні рукавиці, конструкцію яких підказала вченим природа

Популярні новини зараз

Платіть по 700 грн за світло або живіть без нього: українців ставлять перед фактом

"Війна на території росії": відомий астролог назвав час, коли Україна відчує мир

Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома

Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією

Показати ще