Більша частина залізних виробів часів бронзової доби виготовляли з метеоритного заліза.
До такого висновку прийшов вчений Альбер Жамон з Національного центру наукових досліджень.
Дослідник провів хімічний аналіз предметів з використанням рентгенофлуоресцентного спектрометра. Вчений вивчив єгипетські намиста, що відносяться до пізнього періоду герзейской культури (приблизно 3200 рік до н.е.), браслет, підголівник і кинджал фараона Тутанхамона (Єгипет, приблизно 1350 рік до н.е.), кулон, знайдений при розкопках пагорба Умм ель-Марра (Сирія, 2300 рік до н.е.), сокиру з розкопок міста Угарит на території сучасної Сирії (1400 рік до н.е.), а також зброю і прикраси династії Шан (Китай, 1400 рік до н.е.).
Аналіз, проведений Жамоном, показав, що кожен з цих артефактів був виготовлений з метеоритного заліза.
Закінчення бронзового століття припадає на 1300-1100 роки до нашої ери. Металеві предмети в цей час були досить рідкісними і представляли особливу цінність. Метеоритне залізо з'явилося на Землі в результаті падіння на її поверхню небесних тіл, що пояснює те, яким чином древні люди могли використовувати його для своїх виробів.
ТЦК будуть безсилі: хто не отримає повістку – перелік
Масові перевірки чоловіків на вулицях, у барах, транспорті: що потрібно знати
Українці можуть отримати до 2500 грн через "Приват24": що потрібно зробити
У пенсіонерів заберуть 30% від виплати: кому ПФУ не повністю зарахує кошти
Дивіться, як метеорит впав у Перу
Як повідомляв портал "Знай.ua", у ході пошуку планет з умовами, придатними для життя людини, група науковців натрапила на одну з небесних сфер, яка максимально відповідає цим критеріям.