Покриті пилом пристрою управління атомним реактором, похмурі коридори і сусідство з зруйнованим четвертим енергоблоком, захованим всередині об'єкта "Укриття": третій енергоблок ЧАЕС тепер доступний для відвідувачів.

Чорнобильська АЕС була первістком української атомної енергетики, але виявилася і першої АЕС України, яка припинила генерувати електроенергію значно раніше проектного терміну.

Про це пише інформаційне агентство "Волиньскі новини". Перший енергоблок запустили в експлуатацію у вересні 1977 року, останній з діючих енергоблоків зупинили наприкінці 2000 року. За цей час станція виробила понад 300 мільярдів кіловат-годин електроенергії, зокрема, до аварії на четвертому енергоблоці 26 квітня 1986 року виробили 150,2 мільярдів кіловат-годин, після аварії у 1986-2000 роках - 158,6 мільярдів.

Популярні новини зараз

Цей новий документ видаватимуть ТЦК тим, хто не має військового квитка: зателефонують і перевірять

Стане вибір між їжею та водою: на українців чекає новий удар по кишені

Пенсіонерам надають ще один вид пільг: що треба знати

Новий податок на житло спустошить кишені українців: скільки доведеться заплатити

Показати ще

Навіть після катастрофи персонал станції тривалий час тут працював, забезпечуючи потреби економіки країни.

Бачення ядерної енергетики світовим співтовариством змінила аварія на четвертому енергоблоці. Ця найбільша техногенна катастрофа в історії людства послугувала каталізатором створення принципів культури безпеки атомної галузі.

В даний час ЧАЕС не виробляє електроенергію і є доступною для відвідувачів з різних країн світу. На власні очі побачити, яким чином працював сумнозвісний четвертий енергоблок, можна, відвідавши приміщення третього енергоблоку, які є ідентичними і зараз межує з об'єктом "Укриття".

Безпечний конфайнмент (багатофункціональний комплекс - величезну арку, яка є найбільшим рухомим об'єктом у світі) встановили в кінці 2016 року в проектне положення над об'єктом "Укриття". Продолдается встановлення обладнання та герметизація конструкції, тому остаточно її будуть вводити в експлуатацію орієнтовно в листопаді. Отже, під аркою почнеться демонтаж нестабільних конструкцій об'єкта "Укриття" і вилучення паливовмісних матеріалів.

Метою цього процесу є перетворення об'єкта на екологічно безпечну зону і згодом повне виведення ЧАЕС з експлуатації. Завдяки встановленню арки до двадцяти разів знизилася потужність дози навколо об'єкта "Укриття".

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа" у грудні 2016 року Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією 71/125 проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам'яті про чорнобильську катастрофу.