Покриті пилом пристрою управління атомним реактором, похмурі коридори і сусідство з зруйнованим четвертим енергоблоком, захованим всередині об'єкта "Укриття": третій енергоблок ЧАЕС тепер доступний для відвідувачів.

Чорнобильська АЕС була первістком української атомної енергетики, але виявилася і першої АЕС України, яка припинила генерувати електроенергію значно раніше проектного терміну.

Про це пише інформаційне агентство "Волиньскі новини". Перший енергоблок запустили в експлуатацію у вересні 1977 року, останній з діючих енергоблоків зупинили наприкінці 2000 року. За цей час станція виробила понад 300 мільярдів кіловат-годин електроенергії, зокрема, до аварії на четвертому енергоблоці 26 квітня 1986 року виробили 150,2 мільярдів кіловат-годин, після аварії у 1986-2000 роках - 158,6 мільярдів.

Популярні новини зараз

Колишня зірка "Квартал 95" Олена Кравець знищила дочку лише однією фразою: навіть психолог не допоміг

Гороскоп на 16 лютого для всіх знаків: Раки – виспіться, Тельці – вам терміново потрібен дзен

Плювання в спину та глузування: у ТЦК скаржаться на неприязнь цивільних

Повістки чекати не обов'язково: чоловікам пояснили, хто має сам прийти в ТЦК

Показати ще

Навіть після катастрофи персонал станції тривалий час тут працював, забезпечуючи потреби економіки країни.

Бачення ядерної енергетики світовим співтовариством змінила аварія на четвертому енергоблоці. Ця найбільша техногенна катастрофа в історії людства послугувала каталізатором створення принципів культури безпеки атомної галузі.

В даний час ЧАЕС не виробляє електроенергію і є доступною для відвідувачів з різних країн світу. На власні очі побачити, яким чином працював сумнозвісний четвертий енергоблок, можна, відвідавши приміщення третього енергоблоку, які є ідентичними і зараз межує з об'єктом "Укриття".

Безпечний конфайнмент (багатофункціональний комплекс - величезну арку, яка є найбільшим рухомим об'єктом у світі) встановили в кінці 2016 року в проектне положення над об'єктом "Укриття". Продолдается встановлення обладнання та герметизація конструкції, тому остаточно її будуть вводити в експлуатацію орієнтовно в листопаді. Отже, під аркою почнеться демонтаж нестабільних конструкцій об'єкта "Укриття" і вилучення паливовмісних матеріалів.

Метою цього процесу є перетворення об'єкта на екологічно безпечну зону і згодом повне виведення ЧАЕС з експлуатації. Завдяки встановленню арки до двадцяти разів знизилася потужність дози навколо об'єкта "Укриття".

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа" у грудні 2016 року Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією 71/125 проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам'яті про чорнобильську катастрофу.