Група дослідників з Аделаїдського університету Австралії в журналі Human Reproduction оприлюднила наукову статтю. У ній вчені описали несподівану причину жіночого безпліддя. Виявилося, що жінки, які часто вживають фастфуд, показують погіршення здатності до зачаття. Про це повідомляють ЗМІ.
У дослідженні взяли участь 5,598 тис. пар з Австралії, Нової Зеландії, Великобританії та Ірландії. Жінки заповнили анкети харчової поведінки, призначені для визначення раціону харчування за місяць до зачаття.
Вчені оцінили, як часто вони вживали фрукти, зелені листові овочі, рибу і фастфуд, включаючи гамбургери, піцу, смажену курку і чіпси. 94% учасниць не проходили по курсу лікування безплідності до початку дослідження. З аналізу були виключені ті пари, в яких лікувалися від безпліддя чоловіки.
Виявилося, що 8% пар (468) не могли зачати дитину більше ніж рік і тому класифікувалися як безплідні. 39% жінок змогли завагітніти протягом місяця. При цьому у тих, хто їв мало фруктів і овочів, ризик безпліддя збільшується з 8 до 12%. Вживання фастфуду більше чотирьох разів у тиждень підвищувало ймовірність збою репродуктивної системи до 16%.
Податок на нерухомість – з кого стягнуть ще й штраф
Ціна питання – 1000 грн: ухилянти знайшли новий спосіб дурити ТЦК
Державний банк блокує рахунки після простої операції: хто може залишитись без грошей
Абоненти "Київстар" можуть отримати безліміт майже задарма: що потрібно зробити
Нагадаємо, стан самотності не залежить від статі або віку. Його можуть відчувати люди різних професій і поглядів на життя. Однак такий стан, як довели вчені, може приносити реальну шкоду фізичному здоров'ю, а не тільки впливати на емоційну сферу, як вважалося раніше.
Медики провели дослідження, в ході якого з'ясували, що молоді люди більш схильні до самотності, ніж літні. Вони змогли визначити, що самотність здатна впливати на організм таким же чином, як і практично пачка сигарет на день.
Дослідники провели повномасштабне опитування 20 тис. респондентів і прийшли до неймовірних висновків. Найвищий рівень самотності був відзначений у молодих людей у віці від 18 до 22 років. Вони набрали 48 балів за шкалою самотності, яка була розроблена й складена Каліфорнійським університетом.
При цьому люди старше 72 років набрали за шкалою самотності в середньому лише 39 балів. Вчені стверджують, що такий стан негативно позначається на здоров'ї людини і навіть порівняли його з курінням. Щодня гнітюче почуття самотності приносить шкоду людині таку ж, як від 15 викурених сигарет на день.
Дивіться сюжет про здоров'я
Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", несподівана загроза зіпсує весь відпочинок.